Whisky z Aldiego za 17 dolarów uznana za najlepszą na świecie

Jak się okazuje nie trzeba wydawać małej fortuny, aby móc cieszyć się whisky doskonałej jakości.

„Każda whisky poniżej XX złotych to badziew, który można pić co najwyżej z colą. O ile ktoś lubi w ten sposób profanować ten trunek” – zapewne wielu z was miało przynajmniej raz w życiu kontakt z „koneserem” whisky, który wygłaszał podobne teorie. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, że tego typu prawdy objawione niekoniecznie muszą mieć potwierdzenie w rzeczywistości.

Niedawno odbył się konkurs Spirits Business Scotch Whisky Masters, który miał za zadanie wyłonić najlepsze whisky na świecie. Okazało się, że dwa złote medale trafiły nie w ręce rodzinnych, malutkich destylarni, a otrzymała je obecna w 20 krajach sieć Aldi. Najwyższy laur zdobyły dwie whisky – Highland Black Scotch Whisky oraz Islay Single Malt Scotch Whisky. Pierwsza z nich charakteryzuje się nutami wrzosowymi, liści truskawek oraz oleju cytrynowego i kosztuje zaledwie 17 dolarów. Druga – określona jako „świeża i żywa” – została wyceniona przez producenta na 23 dolary. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, gdy docenione zostały marki własne Aldiego – różowe wino tego producenta otrzymało srebrny medal na analogicznym konkursie, podobnie jak jeden z ginów.

Na Spirits Business Scotch Whisky Masters nagrody otrzymały również whisky bardziej uznanych producentów, takie jak Kilchoman Machir Bay i Glen Scotia 18 Year Old. Morał tej historii jest jednak taki, że nie zawsze warto wydawać dużych pieniędzy za rzeczy dobrej jakości, a raczej szukać odpowiednich okazji.

Więcej o:
Komentarze (2)
Whisky z Aldiego za 17 dolarów uznana za najlepszą na świecie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Nooo

  Oceniono 19 razy 19

  Ale bzdury piszecie.. prosze poprawcie to jak najszybciej. Nie dostala najwyzszej nagrody, a zloty medal (ocena w przedziale 80-90). Najwyzszy medal to Master, nie Gold Medal.
  Kolejna sprawa, nie dostala tego w kategorii 'Najlepsza Whisky na Swiecie' a '12 Years Old' (do dwunastu lat). I najlepsze: Zlote medale w tej kategorii zostaly 3...

 • Gość: Grzesiek

  Oceniono 3 razy 3

  Artykuł sponsorowany? ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX