Karaiby w Warszawie, czyli relacja z Rumfestu

W dniach 13-14 września w Warszawie odbył się RUMFEST WWA, niezwykle kolorowy festiwal rumu oraz kultury karaibskiej. To wydarzenie było wypełnione egzotycznymi smakami w najlepszym wydaniu, gorącymi rytmami, a także słonecznym kubańskim klimatem. Uczestnicy mogli poczuć się niczym na karaibskiej wyspie!

Do warszawskiej ,,Babki do wynajęcia’’ w dniach 13-14 września tłumnie przybyły osoby, które pragnęły bliżej zapoznać się z karaibską kulturą w najlepszym wydaniu. Gościem honorowym wydarzenia był ambasador Kuby Jorge Marti Martinez. Mimo, iż wrześniowe dni nie należą do najcieplejszych, to atmosfera na Festiwalu RUMFEST WWA była naprawdę gorąca!

Na uczestników czekało wiele egzotycznych atrakcji. Każdy z nich miał możliwość spróbowania pysznych, rozgrzewających drinków na bazie rumu przyrządzanych przez uznanych barmanów. Na Festiwalu goście mogli także zakupić egzotyczne, karaibskie dania, np. jerka, tj. kurczaka po jamajsku. Na wydarzeniu odbywały się także dwie strefy edukacyjne – RUM ACADEMY, gdzie specjaliści i pasjonaci opowiadali wiele ciekawostek o tym trunku, a także COCKTAIL SCHOOL – tam uczestnicy mieli okazję nauczyć się przygotowywania drinków pod okiem specjalistów oraz zgłębić tajniki mixology. Ciekawym punktem wydarzenia były także warsztaty odkrywające wszystkie sekrety cygar, prowadzone przez Master of Habano – Tomasza Srokę. Na Festiwalu swoją wiedzą i pasją dzieliły się osoby znane i szanowane w świecie rumu, m.in. Duane Dove, Rafał Nawrot, Ian Burrell, Daniele Biondi.

Rumfest WWA 2019Rumfest WWA 2019 materiały prasowe

Festiwal RUMFEST WWA uświetniła także muzyka na żywo w wykonaniu znakomitego kubańskiego zespołu Rey Ceballo & Tripulation Cubana oraz impreza z DJ, która trwała do 2 w nocy. Gorące latynoskie rytmy wypełniły całą halę ,,Babki do wynajęcia’’. Wszyscy uczestnicy bawili się świetnie, mogli przełamać rutynę, poczuć się jak na rajskich wakacjach oraz poznać kolorową karaibską kulturę.

Więcej o: