Z której strony talerza kładziemy... telefon?

Gdzie kłaść telefon na stole?

Gdzie kłaść telefon na stole? (fot. Shutterstock)

Z której strony talerza kładziemy... telefon?

Odpowiada Adam Jarczyński, dyrektor generalny Polskiej Akademii Protokołu i Etykiety

Jeżeli chodzi o talerz perkusyjny, to pod talerzem, na ziemi. W innym wypadku,
jeżeli położymy go np. na werblu, to nie tylko ograniczymy jego możliwości dźwiękowe (werbla), ale przy okazji uderzania pałeczką możemy przypadkowo trafić w telefon i zbić szybkę. Na przykład w takiej restauracji, przypadkowe skojarzenie – możemy trzymać telefon w kieszeni spodni. Chyba że chodzi o talerz anteny satelitarnej, to wtedy jak najdalej, bo przychodzące połączenie może zakłócić wizję przy słabszym sygnale. Choć bardziej obawiałbym się sezonu zimowego – jeżeli telefon byłby zbyt blisko talerza, to częste wychodzenie po niego na balkon (przy -20°C) nie zostałoby odebrane jako taktowne przez naszych gości. Ale jeżeli już miałbym rekomendować płaszczyznę, to znowu pod talerzem, na balkonie inaczej nie da rady.


W sekrecie powiem panu, że całkiem niezłym miejscem, aby uniknąć wyziębienia pokoju i organizmu, jest trzymanie telefonu w kieszonce np. marynarki, jak we wspomnianej już restauracji. Pomyślałem jeszcze o talerzach na siłowni, tych zawieszanych na gryfie. Tu zdecydowanie po zewnętrznej, bo gdy wyciskamy 150 kg przy okazji chęci zwiększenia obwodu klatki piersiowej (jeżeli telefon leżałby na wspomnianej klatce) wibracje (jesteśmy taktowni i wyłączamy dźwięk będąc na siłowni, w sumie – tak jak w restauracji) mogłyby zacząć nas łaskotać, co nie byłoby wskazane przy trzymaniu tak dużego ciężaru. Inne talerze, w okolicach których można położyć telefon, nie przychodzą mi do głowy.

Zobacz także
  • Widok na placu Dżami al-Fana Top 10 atrakcji: Marrakesz
  • Miasteczko Sambuca di Sicilia Dom na Sycylii za 1 euro. Władze kolejnego miasta walczą o mieszkańców
  • Ważne jest to, żeby samemu zastanowić się nad tym, dokąd zmierzamy, a gdzie chcemy się znaleźć W czym by się tu podszkolić? Kilka słów o studiach podyplomowych

Polecamy