Dziwna muzyka z kosmosu. NASA upublicznia nagrania

Amerykańska agencja kosmiczna NASA opublikowała nagrania tajemniczych dźwięków, które słyszeli astronauci misji Apollo 10 w maju 1969 roku

Trzej astronauci Apollo 10 - Thomas Stafford, John Young i Eugene Cernan - w trakcie okrążania Księżyca usłyszeli dziwne odgłosy.

Na początku uznali, że to wyobraźnia płata im figle. Nie byli pewni, że mówić o tym NASA, ostatecznie nagrali tajemnicze dźwięki i przesłali do Houston.

Po prawie 50 latach nagrania ujrzały światło dzienne. Wykorzystano je w programie Discovery "Nasa's Unexplained Files".

 
 

NASA przekonuje, że tajemnicze dźwięki nie pochodzą od obcych cywilizacji. Jeden z inżynierów stwierdził, że najprawdopodobniej to efekt sprzęgających się sygnałów pochodzących od nadajników radiowych umieszczonych w Apollo 10. Podobną interpretację opisał w swojej książce uczestnik misji Apollo 11 Michael Collins.

Nie wszyscy jednak są pewni co do tego, że tajemnicza "kosmiczna muzyka" to efekt działania sprzętu. - Logika podpowiada mi, że jeśli coś wtedy nagrano, to coś musiało tam być - mówi Al Worden, który uczestniczył w misji Apollo 15.

Apollo 10 była czwartą załogową misją amerykańskiego programu Apollo. Była to "próba generalna" przed zaplanowanym lądowaniem człowieka na Księżycu, do którego doszło 21 lipca 1969 r.

Więcej o: