W jakim wieku seks jest najlepszy? Odpowiedź jest zaskakująca!

Wydaje Cię, że seks może być przyjemny tylko dla dwudziesto- i trzydziestolatków? Badania pokazują, że jest zupełnie inaczej...

Nowa ankieta przeprowadzona na 2 400 Kanadyjczyków w wieku od 40 do 59 lat pokazuje, że osoby w tym wieku są znacznie bardziej skłonne do eksperymentowania w łóżku. Co więcej, twierdzą one, że seks jest dla nich o wiele lepszy niż w poprzednich dekadach.
Z badania wynikło, że aż 63 proc. z pytanych jest obecnie bardziej zadowolone ze swojego życia seksualnego niż, gdy byli młodsi.

Eksperyment został przeprowadzony przez specjalistów zajmujących się seksualnością z Uniwersytetu Guelph oraz Kanadyjską Radę Edukacji i Informacji o Seksie (Sex Information and Education Council of Canada). Sfinansowała je firma produkująca popularne prezerwatywy Trojan.

Twórcy badania powiedzieli, że badali tę grupę wiekową, ponieważ chcieli sprawdzić jak wpłynęła na nich tzw. rewolucja seksualna, po której dorastali.

Właśnie wtedy widzieliśmy bardziej liberalne podejście do seksualności. Ludzie wychowywali się w przekonaniu, że seks to coś, czym należy się cieszyć – powiedziała jedna z badaczek prowadzących ankietę.

Inna ankieta, tym razem amerykańska, potwierdziła, że osoby w średnim wieku znacznie bardziej cieszą się seksem. Portal randkowy Happyfy spytał swoich użytkowników, w jakim wieku według nich seks jest najlepszy.

Najczęściej powtarzającą się odpowiedzią było „46 lat”.

Psychologowie mówią, że nie ma w tym nic dziwnego. Osoby po 40. roku życia są znacznie bardziej pewne siebie i mają mniej kompleksów. Są również na tyle doświadczone, że nie krępują się powiedzieć partnerowi czy partnerce o tym, co ich zadowoli.

Sprawdź, czego jeszcze nie wiedziałeś o seksie.

Więcej o: