Znamy najszczęśliwsze miasto w Polsce. To...

Według raportu "diagnozy społecznej" czyli raportu o Polsce i Polakach mieszkańcy Gdyni są najszczęśliwszymi ludźmi w naszym kraju.

Christopher Alexander, architekt, autor tzw. teorii ponadczasowego budowania twierdzi, że każdy jest szczęśliwy w miejscu, którego architektura jest rozbudowywana, a nie niszczona i zastępowana nowymi budowlami. Ten opis idealnie pasuje do Gdyni, która jest miastem istniejącym zaledwie od 90 lat (wcześniej była nadmorską wsią). W centrum można natknąć się na wiele budynków z lat 30 ubiegłego wieku, które nie zostały zniszczone.

Ponadto, badacze tzw. psychologii miejsca twierdzą, że niektóre miasta sprzyjają produkcji hormonu szczęścia ze względu na naturalne środowisko. Mieszkańcy Gdyni mogą cieszyć się świeżym, nadmorskim powietrzem, lasami i bogatą roślinnością.

Nadmorska społeczność manifestuje swoje zadowolenie w internecie. Oficjalna strona miasta ma ponad 110 tys. fanów, a jeden z ostatnich komentarzy pozostawionych pod zdjęciem plaży brzmi : "Prześliczne, ach ta nasza Gdynia:-)".

Więcej o:
Komentarze (4)
Znamy najszczęśliwsze miasto w Polsce. To...
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ja5569

  Oceniono 2 razy 2

  Ja w ogole zawsze lubilem Trojmiasto od czasu mej pierwszej tam wizyty w wieku ok. 9 lat. Jedyne oprocz Warszawy miejsce w Polsce, ktore mialo cos takiego, co ja nazywam "tchnieniem wielkiego swiata"; moze dzieki portom w Gdansku i Gdyni. Nie czulo sie zasciankowosci.

 • Gość: mavercik

  Oceniono 4 razy 2

  Gdynia jest jedynym miastem w Polsce gdzie nie ma zabytków, ot i cały sekret szczęścia :)

 • frakcja-z

  Oceniono 1 raz 1

  wiecej ciekawych miejscowek i plenerow na - WWW PLENERY NET

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX