Magia futbolu połączyła nawet prezydentów [WIDEO]

Andrzej Duda i Aleksander Kwaśniewski przybijający "piątki"? To nie zapowiedź nowej formacji politycznej, a reakcja na wymęczone zwycięstwo z Armenią.

Nie od dziś naukowcy zastanawiają się co takiego jest w piłce nożnej, że wzbudza ogromne emocje u setek milionów widzów na świecie. Jednej prostej odpowiedzi na to pytanie zapewne nigdy nie poznamy, ale regularnie dostajemy dowody, że futbol potrafi wręcz zdziałać cuda.

Ostatni przykład pochodzi z wtorkowego meczu Polska – Armenia i nie chodzi o niespodziewane dwie bramki Ormian w Warszawie (jedna samobójcza), ani nawet o gola Roberta Lewandowskiego zdobytego w 95. minucie. Wszak Robert przyzwyczaił już do niesamowitych wyczynów (np. pięć bramek w dziewięć minut w Bundeslidze). Piłka nożna tym razem zbliżyła prawicę z lewicą.

Po wspomnianej już bramce kończącej spotkanie i dającej Polakom zwycięstwo 2:1, „piątki” przybili sobie prezydenci – obecny Andrzej Duda i były Aleksander Kwaśniewski. Mimo, że nie był to może tak serdeczny uścisk, jak między Andrzejem Dudą a Piotrem Glińskim (który swoją drogą też zbił „piątkę” z Aleksandrem Kwaśniewskim), to i tak rzadki obrazek w polskiej polityce.

Niezwykły moment uchwycił Marcin Kędryna, który udostępnił nagranie na Twitterze.

Jeśli ktoś nie oglądał meczu i szuka relacji najlepiej oddającej emocje, które przeżywali polscy kibice, polecamy zestaw memów lub „komentarz” prezydenta Andrzeja Dudy: