Wiemy, kto zagra Geralta w "Wiedźminie" Netflixa

Wiedźmin

Wiedźmin (Fot. The Witcher. Wild Hunt/ CD Projekt RED)

Wreszcie poznaliśmy odpowiedź na pytanie, które nurtowało wielu od co najmniej kilkunastu miesięcy - "kto zagra Geralta w serialu Netfliksa"? Tym kimś jest nie byle kto, bo Henry Cavill - aktor, który trzykrotnie wcielił się w rolę Supermana.

Debaty na temat tego, kto powinien zagrać tytułową rolę w serialu „Wiedźmin” tworzonym przez Netfliksa toczyły się wśród fanów miesiącami i padały w nich przeróżne propozycje. Jedni postulowali, aby był to aktor szerzej nieznany, dla którego Geralt byłby pierwszą naprawdę dużą rolą, inni wskazywali na nazwiska sprawdzone w dużych produkcjach (jak choćby Viggo Mortensen czy Mads Mikkelsen), a jeszcze inni optowali za Piotrem Adamczykiem lub Tomaszem Karolakiem.

Teraz nadszedł koniec spekulacji, ponieważ doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia, że netfliksowym Geraltem z Rivii zostanie Henry Cavill – aktor, który szerokiej publiczności jest znany głównie z roli Supermana w filmach „Człowiek ze stali”, „Batman vs Superman: Świt sprawiedliwości” oraz „Lidze sprawiedliwości”. Informację na ten temat możemy traktować jako oficjalną – potwierdziło ją bowiem kilka osób bezpośrednio zaangażowanych w projekt. Przede wszystkim sam Cavill za pośrednictwem Instagrama:

 

Informacja pojawiła się także na koncie twitterowym Lauren Hissrich, czyli głównej showrunnerki „Wiedźmina”:

Oraz na twitterze informującym o netfliksowych nowościach:

Wspomniane role w trzech „Supermanach” nie są jedynymi interesującymi w dorobku 35-letniego Anglika. Cavilla mogliśmy zobaczyć chociażby w ostatniej części „Mission Impossible”, a także w „Kryptonimie U.N.C.L.E.” serialu „Dynastia Tudorów” oraz adaptacji „Hrabiego Monte Christo” z 2002 roku.

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Kadr z filmu 'Sposób na blondynkę' Seks oralny "z finałem" - pytanie czytelnika
  • Zrelaksowany możesz zrobić więcej. A na pewno lepiej. Lenistwo jest dobre!
  • smartwatch Pytania o zegarki #5: wymiana baterii, smartwatch, rodzaje szkiełek

Polecamy