Znajdź swojego artystycznego sobowtóra

Aplikacja Google Arts & Culture

Aplikacja Google Arts & Culture (fot. @feliciaday twitter)

Jedna z ciekawszych opcji w aplikacji Google Arts and Culture wreszcie jest dostępna w Polsce - dzięki niej możemy sprawdzić, do której z postaci uwiecznionych na dziele sztuki jesteśmy podobni.

Stworzona przez Google aplikacja Arts and Culture to imponujące przedsięwzięcie. Umożliwia obejrzenie zdjęć (w wysokiej rozdzielczości) dzieł sztuki, znajdujących się w muzeach i zbiorach na całym świecie. Korzystając z dobrodziejstw programu można przyjrzeć się szczegółom na dziełach Botticellego, Rembrandta, Bruegela, Van Gogha, a także Witkacego i Gierymskiego. Dla miłośników malarstwa jest to wystarczająca rekomendacja do zainstalowania programu, ale Google znalazł sposób na to, żeby dziełami klasyków (i nie tylko) zainteresować również tych, którzy chętnie odwiedzają galerie, ale handlowe.

Art Selfie już dostępne w Polsce

Mowa o funkcji art selfie, która cieszy się wielkim zainteresowaniem w Stanach Zjednoczonych. Od momentu jej pojawienia się w sklepie z aplikacjami w mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo zdjęć, zrobionych za jej pośrednictwem. A na czym polega cała zabawa? Na jednej z najpopularniejszych czynności w dzisiejszych czasach, czyli robieniu selfie – po jego wykonaniu uczące się maszynowo algorytmy Google porównują naszą twarz z tymi na obrazach, które można zobaczyć w muzeach na całym świecie. Co ciekawe, w zależności od zdjęcia możemy uzyskać całkowicie różne dopasowania – dużą rolę odgrywa tu kąt skierowania obiektywu. Uwaga – to naprawdę wciąga!

 

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Monopoly dla millenialsów Monopoly dla millenialsów. "Nic nie kupisz, bo i tak cię nie stać"
  • Jak wyglądaliby bohaterowie ze znanych filmów i kreskówek, gdyby ich twórcy dbali przede wszystkim o rożnorodność płciową, rasową i religijną? Czarnoskóra, pulchna Śnieżka i niepełnosprawny Buzz Astral w hidżabie
  • Najdroższy polski obraz Oto najdroższy polski obraz. Łempicka przebiła Wyspiańskiego
Komentarze (1)
Znajdź swojego artystycznego sobowtóra
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy