Eminem pobił 36-letni rekord

Raper z Detroit zapisał się złotymi zgłoskami w historii muzyki w Wielkiej Brytanii. Eminem pobił rekord, który przez 36 lat należał do Led Zeppelin i Abby.

31 sierpnia 2018 roku to dzień, który zaskoczył wszystkich fanów Eminema. Raper postanowił, bez jakiejkolwiek wcześniejszej zapowiedzi, udostępnić nowy studyjny album zatytułowany „Kamikaze”, zaledwie dziewięć miesięcy po poprzednim krążku. Brak kampanii marketingowej nie sprawił jednak, że album cieszy się małym powodzeniem. Wręcz przeciwnie – krążek stał się tak popularny, że przyczynił się do pobicia historycznego rekordu na brytyjskiej liście przebojów.

„Kamikaze” z miejsca trafił na pierwsze miejsce najpopularniejszych albumów w Wielkiej Brytanii. To dziewiąty z kolei album rapera z Detroit, któremu udało się w pierwszym tygodniu znaleźć na pierwszym miejscu listy UK Charts. Eminemowi udało się w ten sposób pobić rekord, należący poprzednio do Abby i Led Zeppelin (oba zespoły wprowadziły na szczyt po osiem albumów z rzędu). Rekord ten obowiązywał przez 36 lat! Pierwszym krążkiem rapera, który znalazł uznanie w Wielkiej Brytanii, był „Marshall Mathers LP” z 2000 roku. Ostatnim przed „Kamikaze” był natomiast „Revival”, który trafił do sprzedaży w połowie grudnia 2017 roku.

 

Producentami wykonawczymi najnowszej płyty jest sam Eminem oraz Dr. Dre. Wśród zaproszonych gości przez słynnego rapera znaleźli się Royce Da 5’9”, Joyner Lucas i Jessie Reyez. Na krążku „Kamikaze” znalazł się m.in. utwór „Venom”, który został stworzony na potrzebę ścieżki dźwiękowej do filmu o tym samym tytule z Tomem Hardym w roli tytułowej.

Sam Eminem skomentował pobicie rekordu w swoim stylu – „Czy od teraz mogę nazywać się Sir Eminem?”

Więcej o: