Monopoly dla millenialsów. "Nic nie kupisz, bo i tak cię nie stać"

W tej edycji nie wygrywa ten, kto ma najwięcej pieniędzy i nieruchomości, a ten, kto odwiedzi najwięcej fajnych miejsc.

Chyba nie ma w tym kraju osoby, która choć raz w życiu nie grałaby w Monopoly – nawet jeśli kojarzy tę planszówkę pod poważnie brzmiącą nazwą Eurobusiness. Zasady są proste – gra polega na wykupieniu jak największej liczby gruntów i nieruchomości oraz zgromadzenie jak największego kapitału. Na początku lat dziewięćdziesiątych chyba nie było lepszego narzędzia, które w prosty sposób tłumaczyłoby, na czym polega kapitalizm.

Oryginalne Monopoly po raz pierwszy ukazało się w sprzedaży w 1935 roku. Gra, która obecnie znajduje się w posiadaniu firmy Hasbro, dorobiła się przez lata wielu wersji – niektóre z nich były jedynie kosmetyczne, inne natomiast w znaczny sposób modyfikowały rozgrywkę. Tylko w ciągu ostatnich kilku lat do sprzedaży trafiły między innymi edycje inspirowane „Avengersami”, serialem „Przyjaciele”, grą „Fortnite” oraz taką, która premiuje graczy–oszustów.

Doświadczenia zamiast pieniędzy

Teraz twórcy Monopoly postanowili zabłysnąć poczuciem humoru i zaprezentowali światu wersję poświęconą pokoleniu millenialsów. Jeszcze przed rozpakowaniem gry dowiadujemy się, że to Monopoly będzie inne od standardowego – napis na pudełku informuje bowiem, że możemy zapomnieć o nieruchomościach, bo i tak nas na nie nie stać. Boki zrywać.

Monopoly dla millenialsówMonopoly dla millenialsów Hasbro

Skoro nie będziemy kupować domów i hoteli, to co właściwie będziemy robić? Celem gry ma być… zbieranie doświadczenia poprzez odwiedzanie modnych miejscówek. Pola na planszy przeznaczone dla miast i ulic zostały zastąpione między innymi przez „kanapę u przyjaciela” i „wegańską knajpę”. Pieniądze zdobywamy za odkrywanie danych miejsc jako pierwsi. W dłuższej perspektywie nie mają one jednak znaczenia, bo grę wygrywa ten gracz, który zbierze jak najwięcej doświadczeń.

Więcej o:
Komentarze (3)
Monopoly dla millenialsów. "Nic nie kupisz, bo i tak cię nie stać"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: marsjanin

  0

  Gra dostępna w przedsprzedaży w sklepie Muve.pl polska wersja :)

 • Ferdynand Mazur

  0

  Idealnie się wpasowuje konwencja tej gry, do dzisiejszych 20-latków - lansujący się w Internecie pozer, na utrzymaniu rodziców, bez ambicji, celów, skłonny zeżreć onwóg za kilka lajków i udający, że jego własna sytuacja życiowa jest cool... A jak zwrócisz takiemu uwagę, to udaje że deszcz pada. Taki z niego luzak...

 • Ferdynand Mazur

  0

  Idealnie się wpasowuje konwencja tej gry, do dzisiejszych 20-latków - lansujący się w Internecie pozer, na utrzymaniu rodziców, bez ambicji, celów, skłonny zeżreć gó... za kilka lajków i udający, że jego własna sytuacja życiowa jest cool... A jak zwrócisz takiemu uwagę, to udaje że deszcz pada. Taki z niego luzak...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX