"Upadła Madonna z Wielkim Cycem" sprzedana

Gorden Kaye, Vicki Michelle, Carmen Silvera

Gorden Kaye, Vicki Michelle, Carmen Silvera (Rex Features / EAST NEWS)

Obraz co prawda nie jest tak cenny jak te, które biją rekordy na aukcjach, ale z pewnością bardziej rozpoznawalny.

Brytyjski serial „Allo Allo” można obecnie – i to bez zbytniej przesady – określić mianem kultowego. Nawet jeśli do kogoś nie trafia prezentowany w nim humor to nie da się ukryć, że sporo powiedzień bohaterów trafiło do języka potocznego.

Serial zakończył się na dziewięciu sezonach, podczas których działo się wiele, a jedną z głównych osi wydarzeń była intryga związana z obrazem „Upadła Madonna z Wielkim Cycem”, autorstwa fikcyjnego malarza Van Klompa. Dzieło było w świecie serialu przedmiotem niezwykle wartościowym – bohaterowie serialu starali się na różne sposoby wejść w jego posiadanie, aby zapewnić sobie przyszłość po zakończeniu wojny.

 

Obrazy (podczas tworzenia serialu powstało ich kilka) są obecnie cenną pamiątką dla fanów „Allo Allo”. Jeden z nich długo przebywał w rękach Shauna Moore’a – scenarzysty serialu. Teraz ten sam egzemplarz został wystawiony na aukcję. Oczekiwano, że obraz osiągnie cenę między 5 a 10 tysięcy funtów, jednak ostatecznie udało się go sprzedać za 14 tysięcy. Co ciekawe, nabywcą okazał się anonimowy kolekcjoner z miasteczka Nouvion we Francji – tego samego, w którym rozgrywała się akcja serialu.

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Haker na twym haku - jak bronić się przed złodziejami informacji? Haker na twym haku - jak bronić się przed złodziejami informacji?
  • Pierwsza w Europie podniebna galeria sztuki powstała na konstrukcji wieżowca The Warsaw HUB Pierwsza w Europie podniebna galeria sztuki powstała na konstrukcji wieżowca The Warsaw HUB
  • Maciej Kwiatkowski - on dał ruchy Geraltowi To on dał ruchy Geraltowi - wywiad z Maciejem Kwiatkowskim

Polecamy