"Upadła Madonna z Wielkim Cycem" sprzedana

Gorden Kaye, Vicki Michelle, Carmen Silvera

Gorden Kaye, Vicki Michelle, Carmen Silvera (Rex Features / EAST NEWS)

Obraz co prawda nie jest tak cenny jak te, które biją rekordy na aukcjach, ale z pewnością bardziej rozpoznawalny.

Brytyjski serial „Allo Allo” można obecnie – i to bez zbytniej przesady – określić mianem kultowego. Nawet jeśli do kogoś nie trafia prezentowany w nim humor to nie da się ukryć, że sporo powiedzień bohaterów trafiło do języka potocznego.

Serial zakończył się na dziewięciu sezonach, podczas których działo się wiele, a jedną z głównych osi wydarzeń była intryga związana z obrazem „Upadła Madonna z Wielkim Cycem”, autorstwa fikcyjnego malarza Van Klompa. Dzieło było w świecie serialu przedmiotem niezwykle wartościowym – bohaterowie serialu starali się na różne sposoby wejść w jego posiadanie, aby zapewnić sobie przyszłość po zakończeniu wojny.

 

Obrazy (podczas tworzenia serialu powstało ich kilka) są obecnie cenną pamiątką dla fanów „Allo Allo”. Jeden z nich długo przebywał w rękach Shauna Moore’a – scenarzysty serialu. Teraz ten sam egzemplarz został wystawiony na aukcję. Oczekiwano, że obraz osiągnie cenę między 5 a 10 tysięcy funtów, jednak ostatecznie udało się go sprzedać za 14 tysięcy. Co ciekawe, nabywcą okazał się anonimowy kolekcjoner z miasteczka Nouvion we Francji – tego samego, w którym rozgrywała się akcja serialu.

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Jeff Koons - Królik "Królik" za 91,1 milionów dolarów. Koons wraca na tron
  • Co zamiast tabletki? O tym, jak się podniecać skutecznie Co zamiast tabletki? O tym, jak się podniecać skutecznie
  • Nikt nie dotarł na wesele? A zaproszenia kiedy wysłałeś? Do kiedy wysyłać zaproszenia na ślub i wesele?

Polecamy