Banshee z GTA może być Twój

Bravado Banshee

Bravado Banshee (fot. eBay)

Jeśli spędzałeś godziny na poszukiwaniu Bravado Banshee, czyli najszybszego auta w serii Grand Theft Auto, na pewno będziesz chciał go postawić teraz w prawdziwym garażu. To możliwe!

Bravado Banshee w grze miał odwzorowywać kultową żmiję, czyli Dodge'a Vipera. Tak było taniej - zamiast kupować prawa autorskie do projektu, twórcy gry opracowali na potrzeby serii GTA własną interpretację Vipera. To zrozumiały zabieg, który sprawdzał się w tej grze od lat - pod z pozoru "no name'ową" stylistyką w GTA IV występowały też m.in. Toyota Prius, Honda CRX, Cadillac Escalade, Porsche 911, Chevrolet Corvette, Lexus IS, Ford Escort GT i wiele, wiele innych.

Bravado BansheeBravado Banshee fot. eBay

W 2013 r. Amerykanie z West Coast Customs przerobili prawdziwego dodge'a vipera SRT-10 z 2006 r. na Banshee z GTA IV. Logiczne, prawda? Uporządkujmy to - auto trafia do gry w zmienionej formie, a potem amerykańscy tunerzy przenoszą je z powrotem do rzeczywistego świata. Jakkolwiek wydaje się to bez sensu, fani serii mogą być zachwyceni, mając możliwość wylicytowania samochodu prosto z wirtualnego świata. W cenie zawarta jest gwarancja niepowtarzalności - drugiego takiego Vipera ziemia nie widziała.

Bravado BansheeBravado Banshee fot. eBay

Efekt jest fenomenalny, bo samochód rzeczywiście wygląda jakby wyjechał na ulice wprost z monitora. Ale nie było to takie łatwe zadanie - tunerzy z West Coast Customs musieli m.in. uzyskać homologację lamp i reflektorów, bo nikt takich nie produkował. Bez nich samochód nie odwzorowywałby tak dobrze Banshee. Metamorfozę przeszło także wnętrze. Części mechaniczne pozostały oryginalne - z jednym wyjątkiem, bo podrasowano jeszcze trochę i tak już potężne "serce" żmiji.

Koszt takiej przeróbki? Skromne 180 tys. dolarów, jeśli wierzyć twórcom auta. Biorąc to pod uwagę, a także przebieg nieznacznie przekraczający 13 tys. km, cena egzemplarza wystawionego na eBay'u wydaje się kusząca. Zresztą sprawdźcie sami, klikając tutaj.

Czy taka przeróbka Vipera ma sens?

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Jak się robi startupy w Afryce? Jak się robi start-upy w Afryce?
  • Wielki Mur Chiński to jedyna budowla widoczna z kosmosu - oto jedna z bzdur powtarzanych od lat. Mamy dla was 17 geograficznych ciekawostek, których zdecydowanie brakuje na lekcjach geografii. Idziemy o zakład, że parę razy się zdziwicie, a przynajmniej sięgniecie po atlas, żeby odszukać Togo, Filipiny czy Arabię Saudyjską. Wielki Mur Chiński wcale nie jest jedyną konstrukcją widzianą z kosmosu - używając tylko oczu (bez specjalistycznych narzędzi) spoza Ziemi bez problemu można zobaczyć np. świecące nocą miasta, a nawet autostrady. Co do samego Wielkiego Muru, to akurat jego zobaczenie jest stosunkowo trudne - to brązowa linia w brązowym terenie. By nieco ułatwić sprawę, w 2000 roku Brytyjczycy zbudowali w okolicy specjalny biały namiot. Airbnb organizuje wyprawę dookoła świata
  • Forum Romanum Rzym wprowadza nowe zakazy dla turystów. Zobacz, czego już nie można robić w Wiecznym Mieście

Polecamy