Praca marzeń szuka człowieka

Nowy rok, nowy ty, nowa... praca. I to jaka! Właściciele aplikacji podróżniczej Noken widzą cię na stanowisku CEO. Jest jednak mały haczyk.

Dyrektor generalny podróżowania

Jaki? Kryje się w rozwinięciu skrótu tej posady, bo bynajmniej nie chodzi tutaj o obsadzenie ciepłego stołka prezesa. CEO rozwijają w Noken jako "Cultural Exploration Officer", czyli w wolnym tłumaczeniu urzędnik ds. badań kultury. A to... jeszcze lepiej!

Na czym polega praca na tym niestandardowym stanowisku? Noken tłumaczy, że ich CEO będzie odpowiedzialny za holistyczne wprowadzenie w niezwykłe kultury Islandii, Japonii i Portugalii. Sami więc rozumiecie, że to oznacza niezapomniane podróże, bo przecież taki CEO sam musi wcześniej odwiedzić te wszystkie kraje, żeby je odpowiednio dobrze poznać. Motto firmy głosi, że z poznawaniem państw jest dokładnie tak samo, jak z poznawaniem ludzi - najważniejsze jest wprowadzenie (zapoznanie).

Wodospad Seljalandsfoss na IslandiiWodospad Seljalandsfoss na Islandii fot. Noken

"Dyrektora generalnego" Nokena czekają więc liczne wyjazdy służbowe do Portugalii, Islandii i Japonii - oczywiście za firmowe pieniądze. A co na miejscu? Poznawanie wszystkiego i wszystkich, czyli korzystanie z życia! Nowe miejsca, nowi ludzie, nowe smaki, nowe rozrywki... Obowiązki to czysta przyjemność dla kogoś, kto nie potrafi usiedzieć w miejscu i ma łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów. Wyłoniony w rekrutacji CEO będzie zarządzać swoimi codziennymi eksploracjami i tworzyć treści, którymi podzieli się ze społecznością Noken.

Idealny kandydat

Obowiązki wymienione w ogłoszeniu na stronie nie pozostawiają złudzeń, że to praca marzeń. Oto one:

- odwiedzenie raz rocznie Japonii, Portugalii i Islandii z wykorzystaniem aplikacji Noken Guide
- stworzenie treści do udostępnienia na swoich kanałach i na kanałach społecznościowych Nokena
- opisanie w 3 postach na blogu Nokena doświadczeń przy poznawaniu kogoś i czegoś nowego

Logotyp NokenLogotyp Noken fot. Noken

Co więcej, nie trzeba być po MBA na Harvardzie, żeby móc aplikować. Wymagania są proste - przyszły urzędnik ds. badań kultury musi mieć:

- ukończone 21 lat
- dryg do robienia zapierających dech w piersiach zdjęć
- publiczny profil na Instagramie
- ważny paszport i możliwość pracy zdalnej lub wolne dni do wykorzystania
- zainteresowania podróżami i pragnienie przeżywania nowych doświadczeń

Niezwykle interesujący jest też sam proces składania aplikacji na to stanowisko. Jeśli myślałeś, że musisz stworzyć CV i napisać odpowiednio ekspresyjny list motywacyjny, to znaczy, że ta praca nie jest dla ciebie. Aby mieć szanse na zatrudnienie, musisz zaprezentować na Instagramie swoje miasto, robiąc 5 zdjęć lokalnych atrakcji i nieznanych każdemu "perełek". Otaguj w tym poście @Noken, a w podpisie zdjęć opisz, dlaczego powinieneś zostać nowym "dyrektorem generalnym" Nokena i umieść hasztag #NokenCEO. Proste? Proste!

O co tu chodzi?

Noken to aplikacja, która pozwala na zaplanowanie wycieczek dostosowanych do terminów i zróżnicowanych budżetów użytkowników. Ale wycieczki te nie przypominają tych samych, dostępnych co roku, prezentowanych w katalogach biur podróży wyjazdów zorganizowanych.

Logotyp NokenLogotyp Noken fot. Noken

Pracownicy Nokena najpierw zapoznają się z krajami i panującymi w nich obyczajami, wyjeżdżając tam na kilka miesięcy i przeżywając wszystko na własnej skórze. Poznają miasta, społeczności i weryfikują zapierające dech w piersiach widoki. Następnie dokonują selekcji i uwzględniają to wszystko w harmonogramach podróży szykowanych dla użytkowników, dzięki którym łatwo pozbyć się uczucia przytłoczenia po przyjeździe do nowego miejsca.

Szkoda tylko, że Noken nigdzie nie wspomina o wynagrodzeniu. Ale jeśli te wszystkie podróże i doświadczenia mają być za darmo, to... spiesz się, bo tylko do 31 grudnia można wysyłać zgłoszenia. Finaliści zostaną ogłoszeni 15 stycznia 2019 r., a nowego CEO poznamy już 5 lutego 2019 r.

Czy tak wygląda twoja praca marzeń?
Więcej o: