Zobacz Ukryte pragnienia na własne oczy

Bunny boiler

Bunny boiler (Dominik Jasiński)

"Ukryte pragnienia" to nazwa wystawy prac Dominika Jasińskiego, którą będzie można oglądać w warszawskiej Galerii Quadrilion od 28 marca 2019 roku.

Zapewne bez większego problemu jesteś w stanie przypomnieć sobie, kiedy ostatnio byłeś w kinie, teatrze czy też muzeum. Ale jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o galerię sztuki?

Właśnie nadarza się dobra okazja, aby do takowej się wybrać – od 28 marca w Quadrilionie przy Mokotowskiej 59 w Warszawie będzie można bowiem oglądać prace pochodzącego z Rzeszowa, ale mieszkającego w Portugalii Dominika Jasińskiego. Dominik to malarz, grafik, autor rysunków, ilustracji książkowych i magazynowych, a także absolwent Wydziału Grafiki warszawskiej ASP.

Głównym motywem jego prac, które będzie można obejrzeć w ramach wystawy Ukryte pragnienia, jest kobieta – zarówno w ujęciu portretowym, jak i bardziej erotycznym. Portrety Jasińskiego często są splecione z motywami florystycznymi, widać w nich wpływy secesji i Młodej Polski. Charakteryzują się też odważnym użyciem koloru. Używając obok siebie kolorów mocnych, często kontrastujących ze sobą. Jasiński serwuje odbiorcy portret kobiety pewnej siebie i nieco drapieżnej. Często pojawiają się też motywy ludowe – nie tylko polskie, ale także zaczerpnięte z innych kultur. Poniżej mały fragment tego, co czeka w Galerii.

 
 

Dla zwiedzających wystawa otwarta jest od czwartku 28 marca 2019 roku – w dni powszednie od 10 do 18, a w soboty od 11 do 15.

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Jak się robi startupy w Afryce? Jak się robi start-upy w Afryce?
  • Wielki Mur Chiński to jedyna budowla widoczna z kosmosu - oto jedna z bzdur powtarzanych od lat. Mamy dla was 17 geograficznych ciekawostek, których zdecydowanie brakuje na lekcjach geografii. Idziemy o zakład, że parę razy się zdziwicie, a przynajmniej sięgniecie po atlas, żeby odszukać Togo, Filipiny czy Arabię Saudyjską. Wielki Mur Chiński wcale nie jest jedyną konstrukcją widzianą z kosmosu - używając tylko oczu (bez specjalistycznych narzędzi) spoza Ziemi bez problemu można zobaczyć np. świecące nocą miasta, a nawet autostrady. Co do samego Wielkiego Muru, to akurat jego zobaczenie jest stosunkowo trudne - to brązowa linia w brązowym terenie. By nieco ułatwić sprawę, w 2000 roku Brytyjczycy zbudowali w okolicy specjalny biały namiot. Airbnb organizuje wyprawę dookoła świata
  • Forum Romanum Rzym wprowadza nowe zakazy dla turystów. Zobacz, czego już nie można robić w Wiecznym Mieście

Polecamy