"Sala samobójców. Hejter". Oto pierwszy zwiastun nowego filmu Jana Komasy

Duet Jan Komasa (reżyser) i Mateusz Pacewicz (scenarzysta) nie daje od siebie odpocząć. Już w marcu 2020 roku na ekrany kin trafi film "Sala samobójców. Hejter", który bierze na tapet wciąż aktualny (i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała się zmienić) temat internetowego hejtu.

„Sala samobójców” z Jakubem Gierszałem w roli głównej zadebiutowała w 2011 roku. Mało kto się spodziewał, że reżyser wróci do tego tytułu po kilku latach – sequele robi się wszak w myśl zasady „kuj żelazo, póki gorące”, o czym świadczy chociażby seria „Listy do M”. Komasa zdecydował się jednak ponownie sięgnąć po „Salę samobójców”, dodając do tytułu słowo „Hejter”.

 

Sala samobójców. Hejter. O czym jest ten film?

Oficjalny opis dystrybutora:

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

Reżyserem obrazu jest Jan Komasa, a scenariusz do niego napisał Mateusz Pacewicz. Efekty pracy tego duetu mogliśmy oglądać przy okazji doskonale przyjętego „Bożego ciała” – miejmy nadzieję, że panowie nie obniżą lotów. Premiera filmu została zaplanowana na marzec 2020 roku.

Więcej o: