Nowe twarze w "Wiedźminie" Netflixa. Wiemy, kto zagra m.in. Lamberta i Eskela

Polski oddział Netflixa poinformował o nowych członkach obsady drugiego sezonu "Wiedźmina". Potwierdziła się informacja o aktorze znanym z "Gry o tron".

Pierwszy sezon stworzonego przez Netflixa serialu „Wiedźmin” nie każdemu przypadł do gustu, ale swoje zrobił – mimo, że zadebiutował w serwisie 20 grudnia, to i tak szybko stał się najchętniej oglądanym serialem całego roku, wyprzedzając nawet „Stranger things”. Nic więc dziwnego, że podjęto decyzję o kontynuacji.

Kto zagra w drugim sezonie „Wiedźmina”?

Na oficjalnym profilu Netflix Polska na Twitterze pojawiła się informacja o nowych twarzach w obsadzie serialu. Wiadomo, że na ekranie zobaczymy trzech nowych wiedźminów – Coena, Lamberta i Eskela, w których wcielą się odpowiednio Yasen Atour, Paul Bullion i Thue Ersted Rasmussen. Potwierdziła się także informacja o dołączeniu do ekipy Kristofera Hivju, czyli Tormunda Zabójcy Olbrzyma z „Gry o tron” – aktor wcieli się w postać Nivellena, czyli bohatera opowiadania „Ziarno prawdy”.

Kim są nowi aktorzy w obsadzie „Wiedźmina”?

Wiedźmin Coen otrzyma twarz Yasena Atoura. Aktor nie ma szeroko rozpoznawalnego nazwiska, ale zdążył się już pojawić w kilku głośnych produkcjach – między innymi w „Mission Impossible - Rogue Nation”, „Ben Hurze” z 2016 roku i „Robin Hoodzie” (tym z Taronem Egertonem w roli tytułowej”.

Paul Bullion zagra Lamberta – najmłodszego z książkowych wiedźminów, obdarzonego ciętym dowcipem. Aktor ma doświadczenie w produkcjach z najwyższej półki – wystąpił między innymi w „Peaky Blinders”, gdzie wcielił się w rolę Billy’ego Kitchena.

 

Opisywany przez Sapkowskiego jako „podobny do Geralta jak brat” Eskel otrzyma twarz Thue Ersteda Rasmussena. Duński aktor występował jak dotąd w rodzimych serialach, ale w ostatnim czasie jego kariera nabiera rozpędu – znalazł się w obsadzie najnowszej, dziewiątej części „Szybkich i wściekłych”.

 

Wybór Mecii Simpson do roli Franceski Findabair będzie zapewne najszerzej komentowany. Nie dlatego, że jej wygląd odbiega od książkowego opisu, a dlatego, że Sapkowski opisuje Franceskę jako „najpiękniejszą kobietę świata”. Sami oceńcie, czy aktorka (która zwyciężyła w piątej edycji brytyjskiej edycji „Top Model” w 2009 roku) odpowiada waszym wyobrażeniom.

 

Aisha Fabienne Ross i Agnes Bjorn zagrają odpowiednio Lydię van Bredevoort (która w twórczości Sapkowskiego była pomocniczką Vilgefortza) i Vereenę (wybrankę wspomnianego Nivellena, czyli Kristofera Hivju). Dla obu pań będzie to szansa na zaistnienie w showbiznesie – jak dotąd ich dorobek jest niezbyt imponujący.

Dokładna data premiery drugiego sezonu „Wiedźmina” nie jest jeszcze znana – wiadomo, że nastąpi to w 2021 roku.

Więcej o: