Nie wierzysz w zmiany klimatu, nie idę z tobą do łóżka. Aplikacja randkowa wprowadza segregację światopoglądową

Twórcy aplikacji randkowej OkCupid uznali, że zbyt duże różnice w poglądach na popularne w ostatnich czasach tematy (jak choćby wpływ człowieka na zmiany klimatu) całkowicie uniemożliwiają stworzenie relacji.

Ziemia jest kulą orbitującą wokół Słońca, działalność człowieka ma wpływ na klimat, a dzięki szczepionkom wiele chorób, z którymi ludzie zmagali się jeszcze kilkadziesiąt lat temu, odeszło w zapomnienie. Sprawy oczywiste? Dla większości owszem, ale nie dla wszystkich – z jakiegoś powodu w mediach (i nie chodzi jedynie o niszowe blogi lub filmy z żółtymi napisami na YouTube) pojawiają się ludzie, którzy wierzą w płaską ziemię, negują wpływ człowieka na klimat, a szczepionki uważają za zorganizowany spisek. Czy przedstawiciele obu tych grup są w stanie się ze sobą dogadać? Twórcy aplikacji OkCupid uznali, że nie ma na to szans.

Niedawno w tym serwisie randkowym pojawiła się nowa opcja. Podczas wypełniania swojego profilu można udzielić odpowiedzi na pytanie, czy naszym zdaniem zmiany klimatyczne spowodowane przez człowieka to prawda, czy może fake news. Dzięki temu możliwe stało się odsianie osób, które mają na tę sprawę pogląd odmienny od naszego.

Decyzja twórców serwisu wynika z faktu, że zagadnienia związane z szeroko pojętymi zmianami klimatycznymi są coraz popularniejsze wśród jego użytkowników. OkCupid stawia sobie za cel łączenie osób o podobnych zainteresowaniach i poglądach na świat, zatem decyzja o wprowadzeniu nowego filtra zdecydowanie ma sens. Michael Kaye, który w firmie pełni funkcję Global Communication Manager dodał, że ogromna większość użytkowników (około 97%) wierzy we wpływ człowieka na zmiany klimatu.

OkCupid należy do firmy Match Group, która ma w swoim portfolio kilka innych aplikacji randkowych, w tym między innymi bardzo popularnego w Polsce Tindera.

Więcej o: