Serial "Ślepnąc od świateł" wreszcie zapowiedziany

Długo musieliśmy czekać na pierwszy zwiastun serialu na podstawie słynnej powieści Jakuba Żulczyka, ale wreszcie się doczekaliśmy.

Droga serialowej wersji „Ślepnąc od świateł” na mały ekran była długa i wyboista. Pierwsze zapowiedzi ekranizacji pojawiły się już kilka lat temu, jednak o dacie premiery wciąż nie było wiadomo nic. Jakub Żulczyk, który uczestniczył w pracach nad serialem, pytany o termin pojawienia się serialu na ekranie nabierał wody w usta. Wygląda jednak na to, że ludziom odpowiedzialnym za „Ślepnąc od świateł” wreszcie udało się przezwyciężyć wszystkie trudności. Światło dzienne nareszcie ujrzał pierwszy zwiastun produkcji:

 

O czym jest „Ślepnąc od świateł”?

„Ślepnąc od świateł” opowiada historię dilera kokainy, który zaopatruje w biały proszek głównie szeroko pojęte wyższe sfery – polityków, celebrytów i biznesmenów. Chociaż w obsadzie nie zabraknie znanych twarzy, to twórcy serialu zdecydowali się na dość ryzykowny krok i główną rolę powierzyli debiutantowi. W dilera Kubę wcieli się bowiem Kamil Nożyński, bardziej znany jako Saful ze składu Dixon37. Oprócz niego na ekranie zobaczymy między innymi Roberta Więckiewicza, Janusza Chabiora, Jana Frycza, Cezarego Pazurę i Martę Malinowską.

Reżyserem „Ślepnąc od świateł” jest Krzysztof Skonieczny, któremu udało się zdobyć rozgłos dzięki filmowi „Hardkor disko”. Tak wypowiada się o swoim najnowszym dziele:

Ślepnąc od świateł’ to thriller neo-noir podzielony na rozdziały stanowiące integralną całość. To próba pokazania świata, w którym wszelkie zasady zostały odrzucone, wartości przepadły i wszystko dryfuje w pustkę. To historia o tym, że można próbować uciekać, jednak najtrudniej jest uciec od siebie, a każda podjęta próba prowadzi do konfrontacji z naszą przeszłością. To opowieść o złudzeniu istnienia naprawdę i posiadania pełnej kontroli nad swoim życiem.

„Ślepnąc od świateł” – data premiery

Serial będzie się składał z ośmiu odcinków. Premiera produkcji odbędzie się na antenie HBO oraz w serwisie HBO GO. Jej dokładna data nie została jeszcze podana, ale z pewnością będzie miała miejsce jesienią 2018 roku.

Więcej o: