Najdroższe miejsce parkingowe na świecie

Niemal milion dolarów zapłacono za miejsce parkingowe w znajdującym się w Hong Kongu wieżowcu The Center.

Różnego rodzaju agencje analityczne i serwisy internetowe co jakiś czas publikują rankingi dotyczące jakości i kosztów życia w różnych miastach na świecie. A gdy brane są pod uwagę te, w których życie kosztuje najwięcej, niemal w każdym przypadku na czele rankingu plasuje się Hong Kong. Ceny - przede wszystkim nieruchomości - są tu absurdalnie wręcz wysokie ze względu na fakt, że miasto nie dość, że jest jedną ze stolic światowej finansjery i biznesu, to jeszcze jednym z najgęściej zaludnionych na świecie.

Gdzie znajduje się najdroższe miejsce parkingowe na świecie?

Fakt, że to właśnie tutaj zostało sprzedane najdroższe miejsce parkingowe na świecie nie powinien więc nikogo dziwić. Z kolei kwota, którą trzeba było za nie zapłacić, zdecydowanie robi wrażenie. Kosztowało bowiem 969 tysięcy dolarów, a więc około 3,7 miliona złotych. Sporo, jak na 12,5 metra kwadratowego powierzchni. Suma spokojnie wystarczyłaby na zakup ładnego apartamentu w Nowym Jorku lub Londynie, czyli miastach, które również nie należą do tanich.

 

Skąd taka cena? Otóż omawiane miejsce do parkowania znajduje się w budynku The Center. To jeden z najwyższych wieżowców w Hong Kongu - ma 73 piętra i 346 metrów wysokości, dzięki czemu plasuje się na piątym miejscu w mieście w kategorii najwyższych budynków. Swoje siedziby ma tu wiele firm zajmujących się szeroko pojętymi finansami i nowoczesnymi technologiami. Tutejszych biznesmenów stać na takie luksusy. Miejsce pobiło poprzedni rekord o około 200 tysięcy dolarów.

Ci, którzy chcieliby kupić mieszkanie w Hong Kongu, musieliby się przygotować na jeszcze większy wydatek - średnia cena za lokum wynosi tu ponad 1,2 miliona dolarów, czyli najwięcej na świecie.

Więcej o: