Carolina Herrera Bad Boy: recenzja

Mężczyźni mają dziś być równocześnie silni i wrażliwi, władczy i empatyczni, heroiczni i bezbronni. Na kanwie tych sprzeczności stworzono nowy zapach Carolina Herrera Bad Boy, który wcale nie ma być aż taki "bad".

Ed Skrein w reklamie Carolina Herrera

Już sama reklama telewizyjna zapachu Bad Boy od Caroliny Herrery pokazuje buntownika, choć nie stereotypowego, westernowego. Przystojny facet w aurze mrocznego Nowego Jorku wchodzi na teren, na który wstęp jest zakazany, ale w kolejnej scenie zatrzymuje się przy kwiaciarni, aby powąchać delikatny zapach róży. Twórcami kampanii są dwaj artyści: Santiago i Mauricio. W rolę głównego bohatera wcielił się brytyjski aktor Ed Skrein, jeden z najbardziej obiecujących aktorów swego pokolenia, znany z „Gry o Tron” czy „Deadpool”.

Zapach Carolina Herrera Bad BoyZapach Carolina Herrera Bad Boy materiały producenta

W Polsce ambasadorem zapachu został Mikołaj Roznerski – z jednej strony amant z komedii romantycznych, z drugiej odtwórca roli twardzieli w filmach „Fighter” czy „Diablo. Wyścig o wszystko". Ścieżka dźwiękowa spotu bazuje na klasycznym motywie utworu Baby Did a Bad Bad Thing Chrisa Isaaka.

 

Zapach Carolina Herrera Bad Boy inspiracja

 - Chodziło mi o to, by stworzyć wspaniały zapach oparty na przełomowej formule, zbudowany na bogactwie kontrastujących składników – mówi Carolina Herrera de Baez, dyrektor kreatywna zapachów. Nawet slogan zapachu „It’s so good to be bad” topiera się na zastosowaniu przeciwznacznych wyrazów. Sprzeczne są jednak przede wszystkim składniki: szałwia, czarny i biały pieprz, bergamotka przeplatająca się z akordem bobu tonka (ekstrakt dodawany jest do piwa staut). Do tego kakao i drzewo ambrowe. Pieprz z cytryną, drewno cedrowe z szałwią. Ten perfumeryjny misz-masz zaoowocował złożonym zapachem, który trudno wpisać w jakiekolwiek klasyfikacje wód toaletowych – bo ni to ciężki, ni to lekki; nie aż tak cytrusowy, słodkawy, choć nie słodki. Czyli, w skrócie: dokładnie taki, jaki ma być współczesny mężczyzna – złożony, nieoczywisty, intrygujący. Niby w garniturze, ale z wystającą rakietą do tenisa czy nierówno opaloną twarzą z odznaczonymi goglami narciarskimi czy tymi do latania samolotem.

Zapach Carolina Herrera Bad BoyZapach Carolina Herrera Bad Boy materiały producenta

A najważniejsze! Przy tym zapach ma być seksowny – a testerki zapachu jednoznacznie uznały, że Bad Boy od Caroliny Herrery taki właśnie jest. A o to chyba w świecie perfumeryjnym chodzi, prawda? Jeśli słuchać kobiet – damski odpowiednik tej wody toaletowej, Good Girl, również zawiera bób tonka i kakao – to pewna spójność powodująca, że zapachy ładnie współgrają, co czyni je idealnym prezentem dla par. Na walentynki, rocznice, wesela czy po prostu udane randki.

Zapach Carolina Herrera Bad BoyZapach Carolina Herrera Bad Boy materiały producenta

Zapach Carolina Herrera Bad Boy cena

Aromat Bad Boy zamknięto we flakonie w kształcie pioruna. Ma on odcień ciemnoniebieski i jest mocno osadzony na złotym postumencie. Flakon zamknięty jest w czarno-złotym kartoniku. Cena zapachu to 315 zł / 50 ml lub 435 zł / 100 ml.

Więcej o: