Titanic II ma wypłynąć w dziewiczy rejs w 2022 roku

Dokładnie 110 lat po wypłynięciu w morze pierwszego Titanica jego śladami podąży niemal identyczna replika. Co może pójść nie tak?

Zatonięcie Titanica to jedno z najbardziej zapadających w pamięć wydarzeń XX wieku. Ponura historia statku, stanowiąca przestrogę przed zbytnią pewnością siebie (jednostka miała uchodzić za niezatapialną) nie odstrasza jednak tych, którzy zdecydowali się stworzyć niemal identyczną replikę statku, który w 1912 roku wyruszył w swój dziewiczy rejs z Southampton do Nowego Jorku, jednak z wiadomych względów nigdy nie dopłynął do celu.

Titanic II – czym różni się od pierwowzoru?

Statek, który powstaje dzięki australijskiemu miliarderowi Clive’owi Palmerowi (miał na niego wyłożyć ponad 500 milionów dolarów, czyli niemal 2 miliardy złotych) pod wieloma względami jest bliźniaczo podobny do oryginalnego Titanica. Jednostka ma być utrzymana w tej samej estetyce, oferować podobny poziom luksusu i zabrać na pokład tyle samo pasażerów (około 2400) oraz członków załogi (około 900). Statek będzie miał 9 pokładów z 840 kabinami. Kabiny dla pasażerów będą dostępne w 3 klasach, stąd rozbieżność cenowa biletów – od około 3 do 180 tysięcy złotych za rejs.
Oczywiście Titanic II nie może być pod każdym względem taki sam, jak oryginał. Na Titanicu II mają pojawić się najnowocześniejsze systemy nawigacyjne oraz olbrzymia liczba szalup i kół ratunkowych. Współczesny model będzie też o cztery metry szerszy i połączony przy użyciu spawów, a nie nitów.

Jaka będzie pierwsza trasa Titanica II?

W internecie pojawiły się rozbieżności dotyczące pierwszej trasy nowego Titanica. Większość źródeł podaje, że identycznie jak w 1912 roku statek wyruszy z Southampton do Nowego Jorku. Później Titanic II ma krążyć po całym świecie. Portal CruiseArabia twierdzi jednak, że pierwszy rejs odbędzie się na trasie Dubaj – Nowy Jork.

Titanic II ma zabrać pierwszych pasażerów na pokład w 2022 roku.

Więcej o: