"Africa" Toto ma grać na pustyni przez wieczność

Africa by Toto to play 'for all eternity' in Namib desert

Africa by Toto to play 'for all eternity' in Namib desert (Youtube (kadr z filmu Africa by Toto to play 'for all eternity' in Namib desert))

Dzięki pomysłowi pewnego afrykańskiego artysty słynny utwór grupy Toto stał się - przynajmniej teoretycznie - nieśmiertelny. I to w sensie dosłownym, a nie metaforycznym.

Istnieją takie piosenki, które kojarzy niemal każdy, nawet jeśli nie jest w stanie wskazać ich wykonawcy oraz tytułu. Utwór „Africa” grupy Toto zdecydowanie łapie się do tej kategorii – to wszak jeden z największych przebojów lat osiemdziesiątych, który regularnie gości na playlistach rozgłośni radiowych, a w ostatnich latach zyskał nowe życie między innymi dzięki youtube’owym przeróbkom.

 

Toto na pustyni

Pochodzący z Namibii artysta Max Siedentopf wpadł na pomysł, jak sprawić, aby „Africa” pobrzmiewała wiecznie. W bliżej nieokreślonym miejscu na pustyni Namib przygotował instalację „Toto Forever”. Składa się na nią sześć głośników i odtwarzacz mp3 z jednym, stale zapętlonym utworem. Całość jest zasilana energią słoneczną. Biorąc pod uwagę fakt, że pustynia Namib jest jednym z najsilniej nasłonecznionych regionów na świecie (deszcz pada tam raz na kilka lat), to istnieje duża szansa, że spełni się wola artysty i „Africa” będzie tam grała wiecznie. O ile sprzęt się nie zepsuje.

Gdzie jest ”Toto Forever”?

Najwięksi fani utworu natychmiast po ogłoszeniu informacji o dziele artysty postanowili odnaleźć miejsce, w którym Siedentopf umieścił swoją instalację. Jak na razie im się to nie udało – mapa z obszarem, na którym znajduje się „Toto Forever” jest bowiem, delikatnie mówiąc, niezbyt precyzyjna...

Mapa wskazująca położenie instalacji 'Toto Forever'Mapa wskazująca położenie instalacji 'Toto Forever' Max Siedentopf

Zobacz także
  • Krzysiek Sokołowski, lider Nocnego Kochanka MOTOsonda: Krzysiek Sokołowski
  • aplikacje urządzeń kompatybilnych z systemami Google Home i Amazon Alexa Hej, Gugel, sam se pobruszę!
  • Sneakerheadzi. O kolekcjonerach sportowych butów Sneakerheadzi. O kolekcjonerach sportowych butów

Polecamy