Przystanek kolejowy do robienia zdjęć

W japońskiej prefekturze Yamaguchi nieopodal miasta Iwakuni powstał wyjątkowy przystanek kolejowy. Brak na nim kasy albo nawet biletomatu, nie ma również. schodów i windy. Na przystanek można się dostać jedynie z pociągu i w ten sam sposób go opuścić.

Ktoś mógłby zadać pytanie, po co w takim razie robić przystanek, skoro nie można na niego wejść? Odpowiedź jest prosta, choć nieco zaskakująca – jego funkcja jest inna, niż standardowych obiektów tego typu. Przystanek Seiryu Miharashi Eki (co oznacza „Stacja przejrzystego widoku”) znajduje się bowiem w niezwykle urokliwej dolinie rzeki Nishiki i pełni funkcję platformy widokowej, z której można podziwiać naturę i uwiecznić widok za pomocą aparatów fotograficznych.

 

Nowa atrakcja w prefekturze Yamaguchi jest otwarta dla turystów od 17 marca 2019 roku. Jeśli więc planujecie w najbliższej przyszłości wybrać się do Japonii, rozważcie na miejscu podróż koleją – będziecie jednymi z pierwszych turystów, którzy będą mogli ją zobaczyć na własne oczy.

Więcej o: