Już jest październikowy numer "Logo" z dodatkiem TVN Turbo! Co w środku?

Narzekanie na wszechobecność smartfonów, które pochłaniają coraz więcej naszego czasu i uwagi może się wydawać gderaniem kogoś z poprzedniej epoki, ale jednak ma w sobie nieco prawdy. Bo wirtualny świat istnieje nie tylko w przestrzeni internetowej, ale coraz bardziej wpływa na nasze postrzeganie tego prawdziwego. Masowemu udawaniu w obu przestrzeniach poświęcamy sporą część październikowego numeru "Logo", ale na tym oczywiście atrakcje się nie kończą.

Temat numeru: wielkie udawanie

Co robimy, by uchodzić za bogatszych, ładniejszych i bardziej towarzyskich? Odpowiedzi znajdziecie w tekście Jakuba Korusa. Dodatkowo na własnej skórze (a raczej – na własnych kubkach smakowych) sprawdziliśmy, czym się różnią odpowiedniki „prawdziwego” jedzenie od swoich pierwowzorów, a także poszukaliśmy odpowiedzi na pytanie, jaki wpływ ma na nas „fejkowy” świat.

Wielki dodatek Logo i TVN Turbo – 36 stron ekstra

Magazyn 'Logo', okładka dodatku TVN Turbo - październik 2019Magazyn 'Logo', okładka dodatku TVN Turbo - październik 2019 Redakcja

Już po raz trzeci połączyliśmy siły z najpopularniejszym polskim kanałem motoryzacyjnym – efekt to 36 stron w całości poświęconych motoryzacji. Nasi redaktorzy ocenili „na ślepo” kilkanaście samochodów tylko na podstawie ich wnętrz (z zakrytymi emblematami marek), a także przekonali się, jak po naszym kraju jeździ się samochodami w 100% elektrycznymi. Swoje dołożyli też przedstawiciele TVN Turbo. Prowadzący „Automaniaka” - Adam Kornacki, Patryk Mikiciuk oraz Łukasz Bąk stworzyli ranking najlepszych (i najgorszych) samochodów z ostatnich 12 miesięcy, o swoich ulubionych autach i sposobach na radzenie sobie z nimi opowiedzieli Adam Klimek i Grzegorz Duda, a Łukasz Popławski z „Klasycznego amerykańskiego snu” oraz Tomasz Burdziakowski z „Mechaników” podpowiedzieli, jak zacząć swoją przygodę z klasycznym autem.

Wywiad: Bartłomiej Topa

Bartłomiej Topa - sesja dla 'Logo'Bartłomiej Topa - sesja dla 'Logo' Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja Gazeta

W naszej sesji udowodnił, że jest aktorem-kameleonem. W rozmowie z Łukaszem Muszyńskim Bartłomiej Topa opowiedział między innymi o pierwszych biznesach, odreagowywaniu trudnych ról, o tym czemu z zapowiedzi leniuchowania w 2019 r. nic nie wyszło. a także o tym, co go denerwuje w młodym pokoleniu aktorów.

Biatlon i życie bez mięsa

Biatlon w teorii wydaje się prosty dla kogoś, kto umie jeździć na nartach, a dodatkowo odwiedza strzelnicę. Jak taki pogląd ma się do rzeczywistości? Sprawdził to nasz człowiek od pierwszych razów, czyli Franek Przeradzki, który wybrał się do południowego Tyrolu. A dodatkowo podzielił się wrażeniami z tygodnia, w którym nie zjadł ani grama mięsa.

Seks, którego nie ma, czyli o podejściu millenialsów

Młode pokolenie jest przesiąknięte seksem. Przynajmniej tym wirtualnym w sieci. A jak jest w realu, czyli w starej dobrej rzeczywistości? Przemysław Pilarski pyta o to seksuologa Andrzeja Gryżewskiego.

Jeśli jest październik, to jesteśmy w… Sarajewie

Panorama SarajewaPanorama Sarajewa Shutterstock

Marcin Kasprzak przewiduje, że Sarajewo będzie (o ile już nie jest) hitem turystycznym następnych lat. Dlaczego? Po części dlatego, że z polskiej perspektywy jest tam bardzo tanio, a do tego różnorodnie – potureckie minarety znajdują się tu w bliskim sąsiedztwem poaustrackiej starówki. Z naszego przewodnika dowiecie się, co ciekawego oferuje turystom bośniacka stolica.

Kariera: networking i budżet domowy

Gdzie najlepiej szukać pracy? Wyniki różnych badań są zgodne co do tego, że jeśli ma się odpowiednio rozbudowaną sieć kontaktów, to w ogóle nie trzeba tego robić – propozycje będą pojawiać się same, a do tego będą atrakcyjniejsze pod względem finansowym od tych wyszukiwanych na własną rękę. O tym, jak „zdobyć” właściwych znajomych pisze Wojciech Brzeziński, a Grzegorz Kubera zdradza patenty na skuteczne zarządzanie domowym budżetem.

Techno: zabezpieczenie ekranu smartfona, kuchnie świata i inteligentne gniazda

Jak skutecznie zadbać o ekran smartfona? Rynek proponuje różne rozwiązania: od folii, poprzez szkła hartowane, aż po hydrożele. Sprawdziliśmy, które z nich oferują najlepszą ochronę (i ile trzeba za wysoką skuteczność zapłacić), a także przetestowaliśmy sprzęty AGD, dzięki którym można przyrządzić potrawy europejskie, amerykańskie i azjatyckie. Łukasz Figielski przetestował również dostępne na rynku inteligentne gniazdka do prądu.

Styl formalny

W dziale „Styl” bierzemy pod lupę ten na szczególne okazje, czyli formalny. I choć dotyczące go wytyczne są dość jasno sprecyzowane, to nie wszyscy mężczyźni wiedzą, jak ich przestrzegać. Jednocześnie prezentujemy kolejnych nominowanych w plebiscycie „Najlepiej ubrani Polacy” – są to Robert Więckiewicz, Rafał Maślak, Paweł Pawlikowski, Roman Zaczkiewicz, Marcin Prokop i Conrado Moreno.

Magazyn 'Logo' - październik 2019Magazyn 'Logo' - październik 2019 Redakcja

To oczywiście nie wszystkie tematy, które podejmujemy w październikowym numerze. Ponadto z numerem otrzymujecie kod dostępu do platformy Player.pl pozwalający na korzystanie z niej przez 30 dni bez żadnych opłat. Tego wydania szukajcie również z gratisami – 2 żelami pod prysznic. Zapraszamy do kiosków!

Więcej o: