Klasyk vintage w nowym wydaniu - Certina DS PH200M Powermatic 80 z dwoma paskami!

Pamiętacie wznowiony w 2018 roku historyczny model Certiny oznaczony jako DS PH200M? Szwajcarski producent teraz postanowił przedstawić klasyk w nowszej wersji z dwoma paskami: bransoletą typu mesh ze stali szlachetnej oraz granatowym paskiem NATO, które można zmieniać w zależności od potrzeb bez konieczności sięgania po specjalistyczne narzędzia.

Oryginalny model DS PH200M pochodzi z 1967 roku. Nowa edycja została wzbogacona o szereg elementów wzorowanych na oryginale, a jednocześnie nadających latom 60. współczesnego wymiaru: czarna tarcza z czerwonymi akcentami, skalowany, obracany w jednym kierunku czarny pierścień lunety i wypukły symbol żółwia na deklu zegarka. Inne kluczowe cechy zegarka, w tym koperta ze stali szlachetnej o średnicy 42,8 mm, wskazówki i indeksy z powłoką Super-LumiNova i innowacyjny mechanizm automatyczny Powermatic 80 z rezerwą chodu do 80 godzin, to już ukłon w stronę współczesności. W tej edycji nowością są dwie bransolety - jedna typu mesh ze stali szlachetnej i druga w postaci granatowego paska NATO. Praktyczny system zapięć ułatwia wymianę jednej bransolety na drugą bez użycia dodatkowych narzędzi.

Nowy DS PH200M, tak jak jego poprzednik, został opracowany w oparciu o oryginalny system DS Concept z lat 60. W przeciwieństwie do współczesnych zegarków marki Certina, w tym wznowieniu modelu vintage wykorzystano wypukłe szkło hesalitowe z odporną na zarysowania powłoką NEX Scratchguard i oddzielnym pierścieniem montażowym, zapewniającym podwójne zabezpieczenie i wodoszczelność do 20 barów (200 m).

Certina DS PH200M - specyfikacja:

Mechanizm:

Automatic ETA Powermatic 80.111, oznaczenie Swiss Made,
Godziny, minuty, sekundy, data
Rezerwa chodu: do 80 godzin

Koperta:

Polerowana stal szlachetna 316L, 42,8 mm średnicy Obrotowy pierścień lunety ze wskaźnikiem czasu nurkowania, zakręcaną koronką, zakręcanym deklem: dekiel z symbolem żółwia - logo marki CERTINA; Pierścień lunety z anodowanego czarnego aluminium ze
znacznikami pokrytymi powłoką Super-LumiNova®.

Tarcza:

Czarna matowa tarcza;
Wskazówki i indeksy pokryte powłoką Super-LumiNova®;
Wskazówka sekundowa z czerwonym zakończeniem;
datownik na godzinie 3

Wodoszczelność:

Ciśnienie nawet do 20 barów (200 metrów)

Szkło:

Wypukłe szkło hesalitowe z odporną na zarysowania powłoką NEX Scratchguard

Pasek:

Bransoleta typu mesh ze stali szlachetnej z zapięciem motylkowym i dwo
ma przyciskami

Granatowy materiałowy pasek NATO ze sprzączką

Cechy szczególne:

DS (Double Security), zwiększona wodoszczelność,

Wznowienie historycznego modelu zegarka z lat 60.,
dwa paski (wymienne), specjalne opakowanie

Oznaczenie referencyjne zegarka: C036.407.11.050.00
Cena: 3 090 zł

Więcej o: