Jak przygotować się na zimowy wyjazd autem? Akcesoria i gadżety samochodowe

KS
22.01.2018 10:30
W trasie zimą

W trasie zimą (pexels)

Jeżeli wybieracie się na zimowy urlop samochodem, to warto wcześniej zadbać o kilka rzeczy. Sprawdzenie stanu auta i uzupełnienie jego wyposażenia o kilka akcesoriów, może znacząco podnieść komfort i bezpieczeństwo na trasie zimą.

Pielęgnacja samochodu przed wyjazdem

Przede wszystkim sprawdź stan techniczny samochodu przed wyruszeniem w dalszą trasę. Jednak również warto zadbać o jego pielęgnację. Ma ona na celu nie tylko względy wizualne. Zabezpieczenie lakieru czy opon zwiększy ich trwałość i ochroni przez zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Warto także sprawdzić poziom wszystkim płynów oraz sprawność działania wycieraczek. To drobiazgi, ale znacząco wpływają na komfort i bezpieczeństwo. 

Pielęgnacja samochodu przed wyjazdemPielęgnacja samochodu przed wyjazdem kolaż redakcja, materiały partnerów, etsy.com

Zadbaj o bezpieczeństwo na trasie

Zimą drogi są bardziej niebezpieczne niż latem, dlatego watro pamiętać o kilku rzeczach. Przed wyruszeniem w długą trasę, zwłaszcza jeśli spodziewasz się, że jest to droga mało uczęszczana możesz wyposażyć opony w specjalne łańcuchy. Sprawdź również, czy apteczka jest odpowiednio wyposażona, a wszystkie światła działają. Przydać się może również linka holownicza. Dobrymi pomocnikami w dłuższej trasie będą nawigacja i wideorejestrator.

Zadbaj o bezpieczeństwo na trasieZadbaj o bezpieczeństwo na trasie kolaż redakcja, materiały partnerów, pexels

Inne przydatne gadżety do auta

Podczas dłuższej podróży warto także pomyśleć o komforcie swoim i pasażerów. Możemy zakupić specjalne maty lub masażery, które będą negować skutki długiej jazdy. Podróż mogą uprzyjemnić także gadżety, o których zwykle nie myślimy. Jak chociażby lodówka turystyczna, dzięki której nie będziemy musieli zatrzymywać się na jedzenie w niesprawdzonym miejscu czy kubek termiczny. Przydać się mogą ładowarki i zapalniczki a obowiązkowe są: płyn do odmrażania szyb oraz skrobaczka ze zmiotką. 

Inne przydatne gadżety do autaInne przydatne gadżety do auta kolaż redakcja, materiały partnerów, uylonline.com

Dłuższe podróżowanie autem może wydawać się męczące i wymaga nieco przygotowania. Jednak są gadżety i akcesoria, dzięki którym podróż może być przyjemniejsza. Poniżej więcej sprzętu, który przyda się w każdym samochodzie. 

Komentarze (5)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  siwywaldi

  Oceniono 10 razy 8

  Szanowny autorze. Po jakiego ..uja, wozić mi w samochodzie ściągacz do łożysk? :-)

 • avatar

  table99

  Oceniono 2 razy 2

  jak zwykle profesjonalny, debilny artykul

 • ghs blar

  Oceniono 3 razy 1

  Nie mam w samochodzie ani jednego z wymienionych gadżetów (poza apteczką,a ta przecież obowiązkowa) i sam nie wiem jak daję radę podróżować rodzinnie od ponad 20 lat. To chyba jakaś magia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy