Jak przemienić swój dom w "smartdom" - te gadżety ułatwią codzienność

KS
29.01.2018 12:30
Jak przemienić swój dom w 'smartdom'

Jak przemienić swój dom w 'smartdom' (fot. pexels)

Chcesz wprowadzić do swojego domu nieco nowoczesności, a przy tym ułatwić sobie codzienne zadania? Jeżeli tak, to te gadżety mogą być doskonałym sposobem by twój dom stał się bardziej "smart"

 

Robot sprzątającyRobot sprzątający kolaż redakcja, materiały partnerów

Robot sprzątający 

Robot sprzątający, czyli w uroszczeniu odkurzacz, który sam sprząta to doskonałe rozwiązanie, jeżeli chcesz zaoszczędzić na co dzień sporo czasu. Ich cena waha się od niecałego tysiąca złotych do nawet kilku tysięcy, jednak droższy nie zawsze oznacza tu lepszy. Ważne, by odkurzacz dobrze mapował pomieszczenia i się w nich odnajdywał, a wtedy efekty sprzątania będą najlepsze. 

"Inteligentne" oświetlenie

Wielu z nas nie raz nie chciało się wstać z kanapy, by wyłączyć światło. Problem pojawia się też, gdy wyłączamy światło w sypialni i po ciemku próbujemy dotrzeć do łóżka. Oświetlenie sterowane pilotem to nie tylko "bajer", ale także wygodne rozwiązanie, które sprawdzi się w wielu sytuacjach. 

Sterowanie ogrzewaniem

Najlepsze ogrzewanie domu to takie, którym nie musisz się przejmować. Dzięki automatycznemu sterowaniu będzie to o wiele łatwiejsze. Do wyboru mamy różne modele - od urządzeń sterujących, aż po takie czujniki, dzięki którym możemy sterować ogrzewaniem za pomocą aplikacji na smartfonie.

Inne gadżety do domu

Wśród innych ciekawych propozycji możemy wyróżnić chociażby elektroniczne zabezpieczenia, wideodomofony czy iZamek do drzwi, który możemy kontrować za pomocą smartfona. Przydać się mogą również kamerki domowe i wiele innych sprzętów. Część z nich znajdziesz w przeglądzie poniżej. 

Komentarze (2)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • jan kancler

    Oceniono 5 razy -1

    Witam, jestem za postępem w każdej dziedzinie jednak teraz ODRADZAM zakup urządzeń samosprzątających do mieszkań i domów. Są zupełnie niedopracowane. Opinia na podstawie autopsji. Zakupiłem i porażka, wizyta serwisanta w domu nic nie dała, odkurzacz obija meble oraz klinuje się w różnych miejscach. Wróciłem do starego odkurzacza, sprzedawca odmówił roszczenie reklamacyjne, sprzęt leży nieużyteczny :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy