Najlepsze rowery miejskie - przegląd dla aktywnych mężczyzn

BA
11.04.2018 15:30
rower miejski

rower miejski (rower miejski)

Pogoda nareszcie sprzyja rowerowym wycieczkom. Szukasz roweru do miasta? Oto nasz przegląd!

Rower miejski - jak wybraćRower miejski - jak wybrać / fot. pixabay

Jak wybrać odpowiedni rower miejski? 

Planujesz kupić nowy rower, którym będziesz mógł poruszać po mieście? To zdecydowanie zdrowszy środek lokomocji niż samochód i o wiele szybszy niż chodzenie pieszo. Ale jak wybrać najlepszy rower miejski

Rower miejski jest uniwersalnym środkiem transportu i sprawdzi się nie tylko w mieście, ale także na mniej wymagających trasach poza miastem. Wybierając odpowiedni model postaw przede wszystkim na wygodę, a nie prędkość czy zwrotność. 

Do wyboru masz dwa rodzaje ram rowerów męskich - męską oraz damską. Nazwa tej drugiej nie powinna wprowadzać w błąd - z tej wersji bardzo chętnie korzystają też mężczyźni, bo ma być jak najwygodniej. Rower ten ma zapewnić ci szybkie i sprawne poruszanie się po mieście. Rowery miejskie mają kierownice w kształcie tak zwanej jaskółki, co zapewnia stabilną, wyprostowaną postawę. Siodełko takiego roweru powinno być maksymalnie wygodne, szerokie i dobrze zamortyzowane. Oprócz tego dobry rower miejski powinien mieć osłonę łańcucha, wytrzymałe błotniki oraz opony dostosowane do miejskich warunków, zapewniające dobrą przyczepność do podłoża i minimalizujące wysiłek rowerzysty. 

Czy miejski rower powinien mieć przerzutki? To zależy. Jedni wolą modele, które ich nie mają, inni zaś lubią je mieć. Jednak zważając na różnorodność powierzchni, po której poruszamy się po mieście, lepiej, aby rower miał przynajmniej trzy przerzutki, co poprawi komfort jazdy. 

Pamiętaj też, by przed zakupem przetestować rower, sprawdzić czy pasuje ci rozmiarowo, czy działają hamulce i przerzutki. Poniżej znajdziesz przegląd najlepszych rowerów miejskich!

Komentarze (14)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  balcer-kiewicz

  Oceniono 35 razy 29

  Czy można poznać autora tekstu z imienia i nazwiska? Czy jeździł on kiedyś na rowerze?
  "...lepiej, aby rower miał przynajmniej trzy przerzutki". Przerzutka tylna to raz, przednia to dwa, a gdzie ta trzecia? Przecież ten tekst to jakieś bzdury są, piszący nie ma zielonego pojęcia w temacie rowerów!

 • Piotr Sut

  Oceniono 10 razy 10

  Murowany kandydat na podium najbardziej debilnych tekstów lajfstajlowych GW. Ale za to ładne zdjęcie, przez które straciłem już z pół godziny na szukaniu starej kolarki. (Zdjęcie pasowałoby jednak raczej do artykułu p.t.: "Jak nie zabezpieczać roweru" :D )

 • avatar

  swinton

  Oceniono 7 razy 7

  Autor opisał rower rekreacyjny.
  A na czym ma jeździć facet 20 km w jedną stronę do pracy?

 • avatar

  janamalin

  Oceniono 4 razy 2

  Trzy przerzutki to zdecydowanie za mało, drogi autorze! Rekomenduję co najmniej cztery a najlepiej pięć.

 • avatar

  roman.kan

  Oceniono 2 razy 2

  Rowery miejskie... a gdzie Batavus, Gazelle, Sparta, etc?

 • avatar

  hubert454

  0

  co za lamus wyprodukował ten tekst?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy