Lodówki turystyczne - niezastąpione podczas letnich wyjazdów. Jaką wybrać?

KS
02.05.2018 12:00
Lodówki turystyczne - niezastąpione podczas letnich wyjazdów.

Lodówki turystyczne - niezastąpione podczas letnich wyjazdów. (fot. materiały partnera)

Nic nie smakuje lepiej niż schłodzony napój w upalny dzień. Dlatego przed wybraniem się na urlop, warto pomyśleć o zakupie lodówki turystycznej. Będzie też niezastąpiona w podróży, jeśli nie chcemy zatrzymywać się w podejrzanie wyglądających zajazdach. Podpowiadamy, jaką wybrać.

Lodówka turystyczna - jaką wybrać?

Wybierając lodówkę turystyczną warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. 

 • Zasilanie elektryczne (12 lub 24 V) - najtańsze lodówki turystyczne nie posiadają zasilania, a temperaturę utrzymują dzięki odpowiedniej izolacji. Jednak takie rozwiązania nie sprawdzają się w przypadku kilkudniowych wyjazdów. W takim wypadku warto poszukać lodówki zasilanej np. z gniazdka samochodowego.
 • Regulacja temperatury - standardowo powinna wynosić od -20 stopni do 7 stopni.
 • Pojemność - zwykle lodówki turystyczne mają pojemność między 25 l a 50 l.
 • Funkcja termosu - nowoczesne lodówki turystyczne nie tylko będą chłodzić, ale także potrafią utrzymywać wysoką temperaturę. To doskonałe rozwiązanie nie tylko na zimę, ale także na czas samej podróży, kiedy chcemy zjeść w drodze ciepły posiłek lub wypić herbatę. 

Lodówka turystyczna - jaką wybrać?Lodówka turystyczna - jaką wybrać? materiały partnerów

Lodówki turystyczne na gaz

Te lodówki turystyczne wykorzystują amoniak do utrzymania temperatury. Nie jest ich wiele na rynku, jednak to produkty najwyższej jakości. Dużym plusem tego typu chłodzenia jest energooszczędność. Tego typu lodówki są wydajne i doskonale utrzymują niską temperaturę, co jednak wiąże się z wysoką ceną urządzenia. Mogą być zasilane z gniazdka zapalniczki. 

Alternatywa dla lodówki turystycznej

Niedrogą i poręczną alternatywą są torby termiczne lub na wkłady chłodzące. Mają niestety małą wydajność i pojemność, lecz na jednodniową wycieczkę mogą okazać się o wiele lepszym rozwiązaniem. Kosztują zazwyczaj kilkanaście złotych i mogą utrzymać temperaturę przez kilka godzin. 

Alternatywa dla lodówki turystycznejAlternatywa dla lodówki turystycznej materiały partnerów

Lodówka turystyczna przyda się zarówno podczas grillowania w ogródkach działkowych, jak i podczas biwaku. Poniżej znajdziecie kilka wartych polecenia modeli. 

Komentarze (6)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • avatar

  Gość: Wiesiek

  Oceniono 5 razy 5

  Koszyk na śmieci by się bardziej przydał niż lodówka nam Polakom. Po majówce wszędzie syf. Zjeść, śmieci pod nogi i do domu. Taka nasza kóltóra. Nie mylić z kulturą.

 • avatar

  Gość: klm

  Oceniono 8 razy 4

  "Lodówki turystyczne na gaz zasilane z gniazdka zapalniczki." - pukacie w dno od spodu, parszywe michnikowe gimbusy...

 • avatar

  student_zebrak

  Oceniono 6 razy 2

  Jako wlasciciel i uzytkownik lodowki w cieplym klimacie - JEDYNIE sprezarkowe, przy czym niemieckie kompresory sa najlepsze, chinskie mniej. Skrzynki z lodem tez sie nadaja, bo niewiele kosztuja, a lod mozna dostac wszedzie. Wystarczajace do piwa. Przestrzegam przed lodowkami z elementami Peltier. Chodza w zimie, grzeja w lecie....
  Powninna byc na 12; 24 i 240 V. Gazowe sa do bani, bo trzeba wozic butle i stwarza to niebezpieczenstwo. Warto rozwazyc kupno panelka slonecznego przynajmniej 100 W, lepiej wiecej.

 • avatar

  andrzejg52

  Oceniono 5 razy 1

  Co za bezczelny artykuł reklamowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy