Smartfotele. Już niebawem latanie klasą ekonomiczną może być przyjemniejsze

Projekt fimy Layer ma sprawić, że podróżowanie na krótkich i średnich dystansach stanie się zdecydowanie bardziej komfortowe. I zaawansowane technologicznie.

Chociaż w ostatnim czasie sporo mówi się o „optymalizacji” w kontekście lotów pasażerskich (jakiś czas temu świat obiegły zdjęcia „foteli” samolotowych, którym bliżej było do znanych z warszawskiego metra podpórek pod pośladki niż pełnoprawnych siedzisk), to jednak okazuje się, że w tym szczególnym segmencie rynku jest miejsce dla innowacji.

 

Projekt londyńskiej firmy Layer ma za zadanie sprawić, aby podróżowanie samolotem stało się przyjemniejsze dla tych, którzy podczas zakupu biletów decydują się na miejsce w klasie ekonomicznej (bo ci, którzy wybierają klasę biznes, o komfort zdecydowanie nie muszą się martwić – o wrażeniach z takiego lotu przeczytacie TUTAJ). I jak przystało na nowoczesną firmę, projekt jest bogaty w nowatorskie rozwiązania. Fotele o nazwie Move, opierające się na ramie z lekkich kompozytów, mają być wyposażone w sensory. Dane z nich mają trafiać do dedykowanej aplikacji, dzięki której pasażerowie będą mogli kontrolować między innymi ich miękkość oraz temperaturę.

 

Założyciel Layer, Benjamin Hubert powiedział w rozmowie z serwisem Dezeen, że jego zdaniem dobry design powinien być dostępny dla każdego, a zbyt często nowe koncepcje mające uczynić podróże lotnicze przyjemniejszymi skupiają się na pasażerach klasy pierwszej i biznes.

I chociaż fotele zaprojektowane przez Layer są póki co w fazie prototypu, to firma nawiązała współpracę z Airbusem – można się zatem spodziewać, że za jakiś czas każdy będzie mógł się przekonać, czy rzeczywiście okażą się przełomem w podróżowaniu.

Więcej o: