Najdroższe (w teorii) mieszkanie w Warszawie wystawione na sprzedaż

W teorii, bo jeszcze nie zostało sprzedane. Penthouse wystawiony na sprzedaż przez Złota 44 posiada jednak kilka unikalnych cech, które sprawiają, że pobicie rekordu cenowego jest jak najbardziej możliwe.

Zaprojektowany przez Daniela Libeskinda budynek przy Złotej 44 w Warszawie od początku budził spore emocje. Od samego początku było wiadomo, że na mieszkania w 192-metrowym apartamentowcu (w Warszawie są jedynie 4 wyższe budynki, ale żaden z nich nie pełni funkcji mieszkalnej) będą mogli pozwolić sobie jedynie nieliczni. Teraz na sprzedaż został wystawiony najbardziej prestiżowy apartament ze wszystkich znajdujących się w budynku.

Złota 44/521

Mowa apartamencie numer 521, który znajduje się na najwyższej, 52. kondygnacji budynku Złota 44. I trzeba przyznać, że użycie słowa „apartament” w kontekście tej konkretnej nieruchomości jest jak najbardziej uzasadnione i nie jest przesadą ze strony dewelopera. Penthouse mieści się bowiem na aż trzech poziomach i jego łączna powierzchnia wynosi niemal 590 metrów kwadratowych. Składają się na nią 4 pokoje (choć wyraźnie wydzielone są jedynie sypialnie) oraz jedna łazienka, a także 30-metrowy taras. Na najwyższym poziomie znajduje się 33,3-metrowa sypialnia – przebywając w niej z pewnością można się poczuć jak król świata.

Apartament 521 jest nie tylko jednym z najbardziej luksusowych w Warszawie, ale także najwyżej położonym w całej Unii Europejskiej. A cena? Cóż, średnio za metr kwadratowy mieszkania w budynku Złota 44 trzeba zapłacić około 30 tysięcy złotych. Niedawno anonimowy klient kupił 240-metrowy apartament za 11 milionów złotych, zatem w przypadku omawianej „perły luksusu” (tak penthouse został nazwany przez dewelopera) możemy się spodziewać przekroczenia granicy 30 milionów złotych.

Więcej o: