Ta wtyczka sprawi, że zdjęcia dzieci znikną z Facebooka

Na pomysł stworzenia tego interesującego rozszerzenia do przeglądarki Chrome wpadła firma SKYN, znana głównie z produkcji prezerwatyw.

Jeśli zbliżasz się do trzydziestki lub niedawno przekroczyłeś tę magiczną barierę, to zapewne nie umknęły twojej uwadze pewne zmiany w mediach społecznościowych. I bynajmniej nie chodzi tu o ich funkcjonalności, a rodzaj zamieszczanych treści – w przypadku wielu rówieśników zdjęcia ich dzieci zastąpiły fotki z imprez i zameldowania w ciekawych miejscach świata. I jeśli sam nie doczekałeś się jeszcze pociechy, to ich zdjęcia prędzej czy później zaczną cię irytować. Na szczęście jest sposób, dzięki któremu nie będziesz musiał ich oglądać – i jest subtelniejszy, niż wywalenie kogoś ze znajomych.

Chodzi o wtyczkę do przeglądarki (na razie tylko Chrome) o nazwie Baby Blocker. Rozszerzenie rozpoznaje na Facebooku zdjęcia przedstawiające dzieci, a następnie zastępuje je fotkami zgodnymi z naszymi zainteresowaniami. Za jej stworzenie odpowiada firma SKYN, znana z produkcji prezerwatyw. I chociaż nie sposób nie dostrzec tu działania typowo marketingowego, to zwraca ono uwagę na dość istotny problem – wielu rodziców całkowicie refleksyjnie i bez opamiętania zalewa media społecznościowe fotkami swoich „bombelków”, nie zważając przy tym kompletnie na zagrożenia, które się z tym wiążą. Nie mówiąc już o tym, że dzieci w przyszłości mogą nie być zachwycone faktem, że ich zdjęcia znalazły się w internecie.

 

Wtyczkę można pobrać TUTAJ.

Więcej o: