Black Friday w... kościele. Parafia oferuje 100% zniżki na sakramenty

Chociaż Kościół Katolicki zazwyczaj podchodzi z rezerwą do "świąt", które przyszły do nas z zachodu (dotyczy to zwłaszcza Halloween), tak jedna z parafii zdecydowanie zaskoczyła swoją odpowiedzią na Black Friday.

Właściwy Black Friday już za nami, a szaleństwo związane z wyprzedażami i promocjami zdecydowanie wyhamowuje. Nadal jednak można znaleźć miejsca, które oferują interesujące obniżki na swoje usługi i towary. Dość nieoczekiwanie dołączyła do nich… parafia pod wezwaniem Świętego Marcelina w położonym nieopodal Poznania Rogalinie. Adam Pawłowski, który w owej parafii zajmuje stanowisko proboszcza ogłosił, że każdy kto w okresie od piątku do niedzieli (29 listopada - 1 grudnia) zgłosi się do rogalińskiego kościoła z zamiarem zawarcia związku małżeńskiego lub ochrzczenia dziecka, otrzyma 100% zniżki.

 

Black Friday - skąd się wziął?

Wersji tłumaczących powstanie tego terminu jest kilka. Jedną z nich przypisuje się policjantom z Filadelfii, którzy mieli zacząć go używać na początku lat sześćdziesiątych. Piątek po Święcie Dziękczynienia był dla nich jednym z najgorszych dni pracy w całym roku – pracowali w dwunastogodzinnych zmianach i musieli pomagać nie tylko w organizacji ruchu drogowego (zwłaszcza w okolicach domów handlowych), ale także z „pieszymi korkami”. Praca tego dnia była tak ciężka, że został określony mianem Black Friday właśnie. Więcej na temat historii Black Friday przeczytacie TUTAJ.

Więcej o: