Jak wybrać torbę i plecak na laptopa?

Torby i plecaki na laptopa Kazar

Torby i plecaki na laptopa Kazar (fot. materiały prasowe)

Specyfika wielu zawodów wymaga od ich wykonawców tego, aby zawsze mieli ze sobą laptopa. O ile wybór samego komputera jest trudną sprawą ze względu na trudne do ogarnięcia dla laika możliwości, o tyle z torbami i plecakami sytuacja wygląda zgoła inaczej.

Teoretycznie laptopa można przenosić w każdym plecaku lub torbie, do którego ten się zmieści. Nie jest to jednak najlepszy pomysł – jeśli warty kilka lub niekiedy kilkanaście tysięcy złotych komputer nie będzie odpowiednio chroniony podczas transportu, może zostać uszkodzony. Warto zatem zdecydować się na akcesorium, które powstało z myślą o przenoszeniu delikatnego sprzętu z miejsca na miejsce.

Torba czy plecak?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, których należy być świadomym. Torba to dobry wybór w sytuacji, gdy laptop nie wyróżnia się pod względem gabarytów, a oprócz samego sprzętu nie musimy nosić ze sobą zbyt wielu dodatkowych akcesoriów. Plecaki są zdecydowanie bardziej pojemne, a także lepiej nadają się do noszenia większych i cięższych laptopów. Przez niektórych uważane są jednak za mniej eleganckie i średnio komponujące się z ubiorem formalnym lub biznesowym.

Wybierając torbę lub laptop, w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na rozmiar przegródki na komputer, a także na jakość wykonania. Nie bez znaczenia jest oczywiście wygląd. Jeszcze do niedawna torby i plecaki dedykowane do noszenia laptopów były co prawda funkcjonalne, ale trudno było nazwać je ładnymi. Na szczęście sytuacja uległa zmianie i producenci dostrzegli, że walory estetyczne są równie ważne, jak te użytkowe.

W mieście i w podróży

Jednym z nich jest firma Kazar. Do jej oferty dołączyły plecaki i torby, które z jednej strony odpowiednio zabezpieczają komputer (w jednych i drugich komora na cenny sprzęt jest zamykana rzepem), a przy tym ich wygląd pozwala na większe możliwości wyboru codziennych strojów – będą wyglądać dobrze zarówno w stylizacjach casualowych, jak i tych bardziej formalnych. Oczywiście ich możliwości nie kończą się na przenoszeniu komputerów. Zarówno torby, jak i plecaki stworzone przez firmę Kazar posiadają szereg dodatkowych komór, kieszeni oraz przegródek co czyni je nie tylko przydatnymi akcesoriami podczas poruszania się po mieście, ale także w trakcie dalszych podróży.

Torby na laptopa KazarTorby na laptopa Kazar fot. materiały prasowe

A do kompletu - buty!

Wspomniane torby oraz plecaki na laptopa są oczywiście spójne stylistycznie z innymi produktami Kazara – chociażby z butami. Jeśli już zdecydujemy się na daną torbę lub plecak, warto rozszerzyć zakupy o odpowiednią parę obuwia. Wówczas skompletowanie stylizacji będzie o wiele prostsze.

Buty KazarButy Kazar fot. materiały prasowe

 

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Kadr z filmu 'Sposób na blondynkę' Seks oralny "z finałem" - pytanie czytelnika
  • Zrelaksowany możesz zrobić więcej. A na pewno lepiej. Lenistwo jest dobre!
  • smartwatch Pytania o zegarki #5: wymiana baterii, smartwatch, rodzaje szkiełek

Polecamy