Jak wybrać torbę i plecak na laptopa?

Torby i plecaki na laptopa Kazar

Torby i plecaki na laptopa Kazar (fot. materiały prasowe)

Specyfika wielu zawodów wymaga od ich wykonawców tego, aby zawsze mieli ze sobą laptopa. O ile wybór samego komputera jest trudną sprawą ze względu na trudne do ogarnięcia dla laika możliwości, o tyle z torbami i plecakami sytuacja wygląda zgoła inaczej.

Teoretycznie laptopa można przenosić w każdym plecaku lub torbie, do którego ten się zmieści. Nie jest to jednak najlepszy pomysł – jeśli warty kilka lub niekiedy kilkanaście tysięcy złotych komputer nie będzie odpowiednio chroniony podczas transportu, może zostać uszkodzony. Warto zatem zdecydować się na akcesorium, które powstało z myślą o przenoszeniu delikatnego sprzętu z miejsca na miejsce.

Torba czy plecak?

Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, których należy być świadomym. Torba to dobry wybór w sytuacji, gdy laptop nie wyróżnia się pod względem gabarytów, a oprócz samego sprzętu nie musimy nosić ze sobą zbyt wielu dodatkowych akcesoriów. Plecaki są zdecydowanie bardziej pojemne, a także lepiej nadają się do noszenia większych i cięższych laptopów. Przez niektórych uważane są jednak za mniej eleganckie i średnio komponujące się z ubiorem formalnym lub biznesowym.

Wybierając torbę lub laptop, w pierwszej kolejności powinno się zwrócić uwagę na rozmiar przegródki na komputer, a także na jakość wykonania. Nie bez znaczenia jest oczywiście wygląd. Jeszcze do niedawna torby i plecaki dedykowane do noszenia laptopów były co prawda funkcjonalne, ale trudno było nazwać je ładnymi. Na szczęście sytuacja uległa zmianie i producenci dostrzegli, że walory estetyczne są równie ważne, jak te użytkowe.

W mieście i w podróży

Jednym z nich jest firma Kazar. Do jej oferty dołączyły plecaki i torby, które z jednej strony odpowiednio zabezpieczają komputer (w jednych i drugich komora na cenny sprzęt jest zamykana rzepem), a przy tym ich wygląd pozwala na większe możliwości wyboru codziennych strojów – będą wyglądać dobrze zarówno w stylizacjach casualowych, jak i tych bardziej formalnych. Oczywiście ich możliwości nie kończą się na przenoszeniu komputerów. Zarówno torby, jak i plecaki stworzone przez firmę Kazar posiadają szereg dodatkowych komór, kieszeni oraz przegródek co czyni je nie tylko przydatnymi akcesoriami podczas poruszania się po mieście, ale także w trakcie dalszych podróży.

Torby na laptopa KazarTorby na laptopa Kazar fot. materiały prasowe

A do kompletu - buty!

Wspomniane torby oraz plecaki na laptopa są oczywiście spójne stylistycznie z innymi produktami Kazara – chociażby z butami. Jeśli już zdecydujemy się na daną torbę lub plecak, warto rozszerzyć zakupy o odpowiednią parę obuwia. Wówczas skompletowanie stylizacji będzie o wiele prostsze.

Buty KazarButy Kazar fot. materiały prasowe

 

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Szybki rozwój i ogromny potencjał przewozów, które wykonuje Uber tłumaczy jego obłędną wycenę (66 mld dol). Uber jest firmą, której szalone tempo ekspansji wciąż pożera zyski.

Niezobowiązujące zajęcie dające niemały zarobek jest nie do pogardzenia w świecie, gdzie finansowy kryzys sprzed ośmiu lat do dziś odbija się czkawką. Uber doskonale wstrzelił się w swój czas. Nie mógł pojawić się wcześniej, bo nie było telefonów z dotykowymi ekranami. Dziś jego ekspansję (500 miast, 70 państw) napędzają rozmiłowani w smartfonach millenialsiAplikacja firmy przewozowej Uber Millenialsi - pokolenie pożyczania
  • Glacier Express przejeżdża przez słynny wiadukt Landwasser w kantonie Gryzonia, fot. Jia Li / shutterstock.com Najpiękniejsze trasy kolejowe świata [TOP 10]
  • Wilk z Wall Street Jak zmieniał się korporacyjny dress code?
Skomentuj:
Jak wybrać torbę i plecak na laptopa?
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy