Zara zmienia logo i staje się "Zabą"

Jedna z najpopularniejszych marek odzieżowych na świecie postanowiła odświeżyć nieco swój wizerunek i zmodyfikować nieco swoje logo. Nie poszła jednak w minimalizm (jak większość konkurentów), a zamiast tego postawiła na dość odważny projekt, który wielu nie przypadł do gustu.

Obserwując zmiany logotypów wielu marek (nie tylko tych z branży modowej) możemy dostrzec, że króluje minimalizm. W ogromnej większości przypadków firmy decydują się na uproszczenie swojego znaku rozpoznawczego, co z reguły jest przyjmowane dość pozytywnie, choć czasem zmiana jest tak radykalna, że spotyka się ze zdecydowanym sprzeciwem (tak było chociażby w przypadku herbu Juventusu).

Zara postanowiła pójść pod prąd trendom i zamiast upraszczać logo, postanowiła zrobić coś przeciwnego (trzeba przy tym przyznać, że nie bardzo było jak uprościć poprzednie). Nowe logo charakteryzuje się inną czcionką oraz tym, że zrezygnowano z przestrzeni pomiędzy literami, które teraz nachodzą na siebie.

Zara. U góry stare, u dołu nowe logoZara. U góry stare, u dołu nowe logo Zara

Jak można się było spodziewać, nowy projekt nie wszystkim przypadł do gustu. W internecie (głównie na Twitterze) nie brakuje głosów, że mamy do czynienia z pójściem na łatwiznę, a samo logo straciło na czytelności i firma z Zary stała się Zabą. W zalewie komentarzy pokroju „tak to wygląda, gdy nie chcesz wydać pieniędzy na grafika i robisz to sam w power poincie” znalazły się jednak głosy pochwalne. Nowe logo Zary spodobało się między innymi Jakubowi Roskoszowi (który wygrał nasz plebiscyt Najlepiej ubrani Polacy w kategorii styl formalny):

A co wy myślicie o nowym logo Zary?

Więcej o:
Komentarze (1)
Zara zmienia logo i staje się "Zabą"
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Kosmos

    0

    Bardziej od logo interesują mnie rzeczy którym i Zara się reprezentuje i patrząc na przestrzeni lat to się trochę pozmienialo ale świat idzie do przodu a ja się starzeje 😉 Do dziś cenię u nich płaszcze, garnitury i koszule

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX