BMW M2 Competition robi Ashritę Furmana w balona

BMW M2 Competition w akcji

BMW M2 Competition w akcji (fot. BMW)

Bawarczycy odebrali rekordziście w ustanawianiu rekordów Guinnessa jeden z ponad 600 tytułów. Na widok sunącego bokiem BMW M2 Competition Ashrita Furman nadął się jak balon.

Nie ma na świecie drugiego takiego człowieka, który zajmowałby się zawodowo ustanawianiem rekordów Guinnessa. Ashrita Furman, nowojorczyk, zdobył swój pierwszy tytuł w wieku 25 lat - wykonał 27 tysięcy pajacyków w 6 godzin i 45 minut. Od tego czasu zupełnie zatracił się w rekordach, a to doprowadziło go m.in. do zdobycia tytułu mistrza świata w ilości przebitych laserem balonów na minutę (aż 63!). BMW wykryło w tym swoją szansę, uznając, że w roli pogromcy balonów od człowieka lepiej sprawdzi się maszyna. Efekty zostały uwiecznione na krótkim filmie.

 

Do pojedynku z balonami BMW wystawiło M2 w zorientowanej na osiągi wersji Competition napędzanej przez podwójnie doładowaną, 3-litrową, rzędową "szóstkę". W tej konfiguracji jednostka generuje 410 KM mocy i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągi? Lepsze niż w "zwyczajnej" M2. Wyposażone w 7-biegową, automatyczną przekładnię dwusprzęgłową auto osiąga pierwszą setkę w zaledwie 4,2 s, czyli wystarczająco szybko, by sprawnie pokonać tor ułożony w logo dywizji sportowej BMW M. Na "ringu" ustawiono, rzecz jasna, napełnione powietrzem przeszkody.

BMW M2 CompetitionBMW M2 Competition fot. BMW

Competition to nie tylko podkręcony silnik i lepsze osiągi, ale też zmodernizowany układ chłodzenia wykorzystujący dodatkową chłodnicę oleju, przeprogramowany układ kierowniczy i wydajniejszy układ hamulcowy z większym tarczami. Drobne zmiany są także widoczne w stylistyce samochodu - M2 Competition można rozpoznać po bardziej aerodynamicznych obudowach lusterek zewnętrznych, przestylizowanym przednim zderzaku i innym wzorze felg aluminiowych.

Nowy rekord: 79 balonów przebitych w ciągu minutyNowy rekord: 79 balonów przebitych w ciągu minuty fot. BMW

Jak z ustawionymi na torze "przeciwnikami" poradziła sobie "emka"? Wyposażono ją w laser umieszczony na osłonie chłodnicy, który w ciągu minuty przebił aż 79 balonów, co zapewniło BMW tytuł rekordzisty świata w tej nietypowej konkurencji. Ashirta Furman nadął się z tego wszystkiego jak balon, ale tytuł musiał oddać...

Zobacz także
  • Szybki rozwój i ogromny potencjał przewozów, które wykonuje Uber tłumaczy jego obłędną wycenę (66 mld dol). Uber jest firmą, której szalone tempo ekspansji wciąż pożera zyski.

Niezobowiązujące zajęcie dające niemały zarobek jest nie do pogardzenia w świecie, gdzie finansowy kryzys sprzed ośmiu lat do dziś odbija się czkawką. Uber doskonale wstrzelił się w swój czas. Nie mógł pojawić się wcześniej, bo nie było telefonów z dotykowymi ekranami. Dziś jego ekspansję (500 miast, 70 państw) napędzają rozmiłowani w smartfonach millenialsiAplikacja firmy przewozowej Uber Millenialsi - pokolenie pożyczania
  • Glacier Express przejeżdża przez słynny wiadukt Landwasser w kantonie Gryzonia, fot. Jia Li / shutterstock.com Najpiękniejsze trasy kolejowe świata [TOP 10]
  • Wilk z Wall Street Jak zmieniał się korporacyjny dress code?
Skomentuj:
Balonowy rekord BMW M2 Competition
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy