Rolls-Royce Cullinan już w Polsce!

Rolls-Royce Cullinan

Rolls-Royce Cullinan (fot. Kacper Szczepanski)

Brytyjska marka długo wzbraniała się przed wprowadzeniem do swojej oferty SUV-a, ale gdy już to zrobiła, to z zachwycającym efektem. Pod koniec sierpnia 2018 roku Cullinan został oficjalnie zaprezentowany w Polsce.

Prezentacja miała miejsce w salonie Rolls-Royce Motor Cars Warszawa przy ulicy Ostrobramskiej 73. I chociaż wszyscy na niej zgromadzeni mieli okazję zobaczyć Cullinana już wcześniej, to bohater wydarzenia początkowo pozostawał ukryty pod ciemną płachtą. Po niedługim oczekiwaniu przedstawiciele Rolls-Royce’a zdjęli ową płachtę i wszyscy zgromadzeni mogli zobaczyć najnowsze dzieło brytyjskiej marki.

Rolls-Royce Cullinan każdego dnia zapewnia pełen luksus oraz wygodę podróży. Ten nowy model sprawdzi się na każdej drodze (‘Effortless, Everywhere’) zapewniając luksusowe warunki wszędzie tam, gdzie zechce dotrzeć jego właściciel 

- powiedział Peter Shoppmann, dyrektor regionalny Rolls-Royce Motor Cars.

Rolls-Royce Cullinan – co pod maską?

Jak to zazwyczaj w przypadku Rolls-Royce’a bywa, nie bawiono się w półśrodki i nie przejmowano trendami współczesnej motoryzacji, takimi jak chociażby downsizing. Sercem samochodu jest dwunastocylindrowy silnik V12, który generuje moc 563 koni mechanicznych i aż 850 Nm momentu obrotowego przenoszonego na wszystkie koła, który przydaje się i na asfalcie, i na polnej drodze.

 

Jak każdy Rolls-Royce, Cullinan także oferuje wnętrza z szytymi na miarę elementami Bespoke stworzonymi z myślą o różnych stylach życia właścicieli samochodu. Jedną z najbardziej oryginalnych cech jest tzw. moduł rekreacyjny („Recreation Module”) – specjalna wysuwana automatycznie szuflada będąca miejscem przechowywania sprzętu przydatnego właścicielowi Cullinana do realizacji własnych pasji. Otwierana za pomocą jednego naciśnięcia przycisku mieści się w tylnym przedziale Cullinana. Jedną z opcji „Recreation Module” jest tzw. „Viewing Suite” – po naciśnięciu przycisku wysuwają się dwa zwrócone w tył samochodu i wyściełane najlepszą skórą fotele wraz ze stolikiem koktajlowym. „Viewing Suite” gwarantuje wszędzie najlepszy punkt widokowy.

Cullinan świetnie sprawdzi się także w domu zawożąc dzieci do szkoły czy też dorosłych na premierę w operze. Zawiezie Cię w wielkim stylu na narty do Zakopanego. Przedrze się także przez kamienie i błoto w drodze do ulubionego miejsca na ryby

- powiedział Piotr Fus, współwłaściciel Rolls-Royce Motor Cars Warszawa.

Pierwsi klienci otrzymają zamówionego Cullinana w pierwszym kwartale 2019 roku.

Zobacz także
  • Kadr z filmu 'Sposób na blondynkę' Seks oralny "z finałem" - pytanie czytelnika
  • Zrelaksowany możesz zrobić więcej. A na pewno lepiej. Lenistwo jest dobre!
  • smartwatch Pytania o zegarki #5: wymiana baterii, smartwatch, rodzaje szkiełek

Polecamy