Bugatti Chiron z Lego, którym można jeździć

Bugatti Chiron prawdziwych rozmiarów wykonany z klocków Lego

Bugatti Chiron prawdziwych rozmiarów wykonany z klocków Lego (fot. materiały prasowe)

Jakiś czas temu do sprzedaży trafił zestaw klocków Lego z serii Technic, z którego można było złożyć model Bugatti Chirona w skali 1:8. Teraz firma poszła za ciosem i stworzyła z plastikowych elementów egzemplarz. naturalnych rozmiarów!

Podobno każdy dorosły mężczyzna ma w sobie coś z dziecka, dlatego nigdy do końca nie rezygnuje z zabawek - te z biegiem czasu stają się po prostu większe i bardziej kosztowne. Stawia to w trudnej sytuacji fanów motoryzacji - zwłaszcza tych, którzy chcieliby mieć w posiadaniu prawdziwe wersje samochodów, które w przeszłości zdobiły ściany ich pokojów. Na przykład te z emblematem Bugatti.

I tu z pomocą przychodzi firma Lego, która od dawna tworzy miniaturowe modele samochodów. A że wielu facetów w dzieciństwie bawiło się klockami duńskiego producenta, to mamy do czynienia z dwiema korzyściami w jednym. Niedawno w ofercie firmy pojawił się model Bugatti Chirona w skali 1:8. Teraz jednak postanowiono stworzyć z klocków z serii Technic coś ciekawszego i zdecydowanie bardziej spektakularnego - jeżdżącego Bugatti Chirona rzeczywistych rozmiarów!

 

Jego zbudowanie wymagało mnóstwa pracy. Na całość użyto ponad milion klocków Lego Technic, a ich złożenie w całość zajęło ponad 13 tysięcy roboczogodzin. Oczywiście nie było mowy o tym, żeby pod plastikową maskę trafił silnik W16 z prawdziwego Chirona. Zdecydowano się więc na inne rozwiązanie - samochód jeździ dzięki ponad 2300 motorom elektrycznym i 4032 przekładniom, które składają się na silnik elektryczny generujący moc 5,5 koni mechanicznych i 92 Nm momentu obrotowego, który rozpędza plastikowego Chirona do 20 kilometrów na godzinę. Raczej nie trafi do sprzedaży - a gdyby tak się stało, to zapewne nie byłby dużo tańszy od prawdziwego Chirona.

Zobacz także
  • Szybki rozwój i ogromny potencjał przewozów, które wykonuje Uber tłumaczy jego obłędną wycenę (66 mld dol). Uber jest firmą, której szalone tempo ekspansji wciąż pożera zyski.

Niezobowiązujące zajęcie dające niemały zarobek jest nie do pogardzenia w świecie, gdzie finansowy kryzys sprzed ośmiu lat do dziś odbija się czkawką. Uber doskonale wstrzelił się w swój czas. Nie mógł pojawić się wcześniej, bo nie było telefonów z dotykowymi ekranami. Dziś jego ekspansję (500 miast, 70 państw) napędzają rozmiłowani w smartfonach millenialsiAplikacja firmy przewozowej Uber Millenialsi - pokolenie pożyczania
  • Glacier Express przejeżdża przez słynny wiadukt Landwasser w kantonie Gryzonia, fot. Jia Li / shutterstock.com Najpiękniejsze trasy kolejowe świata [TOP 10]
  • Wilk z Wall Street Jak zmieniał się korporacyjny dress code?
Komentarze (1)
Bugatti Chiron z Lego, którym można jeździć
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • avatar

    Gość: rider007

    0

    Udało mi się kupić ten zestaw ostatnio za około 1300zł. Na promoklocki.pl pokazuje, że był dostępny nawet za około 1200zł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy