Bugatti Chiron z Lego, którym można jeździć

Bugatti Chiron prawdziwych rozmiarów wykonany z klocków Lego

Bugatti Chiron prawdziwych rozmiarów wykonany z klocków Lego (fot. materiały prasowe)

Jakiś czas temu do sprzedaży trafił zestaw klocków Lego z serii Technic, z którego można było złożyć model Bugatti Chirona w skali 1:8. Teraz firma poszła za ciosem i stworzyła z plastikowych elementów egzemplarz. naturalnych rozmiarów!

Podobno każdy dorosły mężczyzna ma w sobie coś z dziecka, dlatego nigdy do końca nie rezygnuje z zabawek - te z biegiem czasu stają się po prostu większe i bardziej kosztowne. Stawia to w trudnej sytuacji fanów motoryzacji - zwłaszcza tych, którzy chcieliby mieć w posiadaniu prawdziwe wersje samochodów, które w przeszłości zdobiły ściany ich pokojów. Na przykład te z emblematem Bugatti.

I tu z pomocą przychodzi firma Lego, która od dawna tworzy miniaturowe modele samochodów. A że wielu facetów w dzieciństwie bawiło się klockami duńskiego producenta, to mamy do czynienia z dwiema korzyściami w jednym. Niedawno w ofercie firmy pojawił się model Bugatti Chirona w skali 1:8. Teraz jednak postanowiono stworzyć z klocków z serii Technic coś ciekawszego i zdecydowanie bardziej spektakularnego - jeżdżącego Bugatti Chirona rzeczywistych rozmiarów!

 

Jego zbudowanie wymagało mnóstwa pracy. Na całość użyto ponad milion klocków Lego Technic, a ich złożenie w całość zajęło ponad 13 tysięcy roboczogodzin. Oczywiście nie było mowy o tym, żeby pod plastikową maskę trafił silnik W16 z prawdziwego Chirona. Zdecydowano się więc na inne rozwiązanie - samochód jeździ dzięki ponad 2300 motorom elektrycznym i 4032 przekładniom, które składają się na silnik elektryczny generujący moc 5,5 koni mechanicznych i 92 Nm momentu obrotowego, który rozpędza plastikowego Chirona do 20 kilometrów na godzinę. Raczej nie trafi do sprzedaży - a gdyby tak się stało, to zapewne nie byłby dużo tańszy od prawdziwego Chirona.

Zobacz także
  • Jak się robi startupy w Afryce? Jak się robi start-upy w Afryce?
  • Wielki Mur Chiński to jedyna budowla widoczna z kosmosu - oto jedna z bzdur powtarzanych od lat. Mamy dla was 17 geograficznych ciekawostek, których zdecydowanie brakuje na lekcjach geografii. Idziemy o zakład, że parę razy się zdziwicie, a przynajmniej sięgniecie po atlas, żeby odszukać Togo, Filipiny czy Arabię Saudyjską. Wielki Mur Chiński wcale nie jest jedyną konstrukcją widzianą z kosmosu - używając tylko oczu (bez specjalistycznych narzędzi) spoza Ziemi bez problemu można zobaczyć np. świecące nocą miasta, a nawet autostrady. Co do samego Wielkiego Muru, to akurat jego zobaczenie jest stosunkowo trudne - to brązowa linia w brązowym terenie. By nieco ułatwić sprawę, w 2000 roku Brytyjczycy zbudowali w okolicy specjalny biały namiot. Airbnb organizuje wyprawę dookoła świata
  • Forum Romanum Rzym wprowadza nowe zakazy dla turystów. Zobacz, czego już nie można robić w Wiecznym Mieście

Polecamy