TheBestOfMoto.pl - wybieramy najlepsze samochody!

TheBestOfMoto.pl

TheBestOfMoto.pl (fot. materiały własne)

My, Polacy, uwielbiamy oceniać. Wszystkich i wszystko. Mamy swoich faworytów w każdej dziedzinie życia. A co lubimy w motoryzacji?

Koledzy z zaprzyjaźnionej redakcji Moto.pl postanowili to sprawdzić, organizując plebiscyt, w którym oprócz jury głos zabiorą internauci. Formularz na specjalnej stronie internetowej www.thebestof.moto.pl już ruszył, a głosy będzie można oddawać do 31 grudnia 2018 r. Udział w plebiscycie to szansa na wygranie cennych nagród, np. kosmetyków samochodowych marki Ohmycar. Czytelnicy wybierają auta w każdej z 10 kategorii specjalnych, które opisali dla nas redaktorzy Moto.pl.

1. AUTO MIEJSKIE

Dla większości kierowców do kategorii samochodów miejskich zaliczają się głównie auta segmentu A. Ale przecież w mieście świetnie sobie radzą także pojazdy segmentu B. Dlatego postanowiliśmy, że w tej kategorii można oddawać głos na pojazdy z tych dwóch segmentów.

2. AUTO PRAKTYCZNE

Wystarczająco przestronne, by można się nim było wybrać w podróż, a jednocześnie nie za duże, by łatwo je było zaparkować w mieście. Takie zazwyczaj są kompaktowe samochody segmentu C, na które można oddawać głosy w tej kategorii. To tu często pojawiają się nowatorskie rozwiązania ułatwiające życie kierowcom.

3. AUTO RODZINNE

Ta kategoria została stworzona z myślą o rodzinach, a te zazwyczaj potrzebują sporo miejsca na bagaże. Ważny jest też dla nich komfort podczas naprawdę dalekich podróży. Takie warunki spełniają duże samochody segmentu D, spośród których można wybrać swojego faworyta w tej kategorii.

4. MAŁE AUTO DLA AKTYWNYCH

Segment B jeszcze nigdy nie był tak rozbudowany i tak nowatorski jak teraz. W nowych modelach pojawiają się najnowsze rozwiązania technologiczne, które dotąd w pojazdach tej wielkości nie występowały. Dlatego w tej kategorii można oddawać głos na coraz ciekawsze propozycje w segmencie B.

5. SAMOCHÓD UNIWERSALNY

A więc ten, który sprawdzi się w każdych warunkach. Wystarczająco przestronny dla potrzeb rodziny, a dzięki podwyższonemu prześwitowi umożliwiający dojazd do domu lub na działkę w okresie, gdy drogi gruntowe stają się grząskie lub są pokryte śniegiem. To cechy SUV-ów i crossoverów segmentu C.

6. SAMOCHÓD LUKSUSOWY

Luksus niejedno ma imię, bo każdy z nas ma swoje własne wyznaczniki w tej klasie. Jesteśmy ciekawi, czym luksus jest dla naszych czytelników, dlatego uczyniliśmy tę kategorię bardzo zróżnicowaną i szeroką. Wystawiliśmy w niej różne propozycje modeli z segmentu premium.

7. AUTO SPORTOWE

Kolejna zagadkowa dla nas kategoria. Najlepszym autem sportowym będzie samochód, który najszybciej przyspiesza od 0 do 100 km/h, czy może lepszy okaże się ten mniej dynamiczny, ale za to dający więcej emocji podczas prowadzenia? O tym zadecyduje głos czytelników w tej kategorii.

8. AUTO LEGENDA

Na rynku jest wiele wspaniałych samochodów, ale tylko niektóre mogą zostać nominowane do opisywanej kategorii. Do miana auta legendy pretendują modele, które z różnych względów mają szerokie rzesze fanów na całym świecie lub stały się ikonami popkultury. Które auto zasłuży na ten wyjątkowy tytuł?

9. NAPĘD ALTERNATYWNY

Postęp technologiczny jest mocno zauważalny w świecie motoryzacji. Dotyczy to zwłaszcza rozwoju alternatywnych źródeł napędu. Czy na miano najlepszego w tej kategorii zasługują wciąż ulepszane układy hybrydowe? A może jednak wygra napęd elektryczny?

10. INNOWACJA MOTORYZACYJNA ROKU

W tej szerokiej kategorii chcemy, by nasi czytelnicy wybrali najważniejszą spośród różnych innowacji motoryzacyjnych tego roku. Jakie wprowadzone przez producentów rozwiązanie technologiczne miało największe znaczenie w 2018 r.? Co było największym postępem w motoryzacji?

Oprócz opisanych kategorii specjalnych w ramach plebiscytu jury wyłoni najciekawszy projekt CSR-owy roku (działania służące społeczeństwu i środowisku), najlepszy produkt finansowy w branży, najbardziej ekscytujący projekt auta i wreszcie samochód „najlepszy z najlepszych”, który jako jedyny będzie zasługiwał na tytuł „TheBestOfMoto.pl”. W jury zasiądzie nie tylko grono redaktorów portalu Moto.pl, ale też przedstawiciele Bryla.pl, dziennikarze ekonomiczni oraz Zosia Zborowska i Areta Szpura.

Zobacz także
  • smartwatch Pytania o zegarki #5: wymiana baterii, smartwatch, rodzaje szkiełek
  • Wielki test burgerów z sieciówek 7 grzechów współczesnego faceta: łakomstwo
  • Moja załoga zwyciężyła w 'kategorii T-Roca'. I tylko w niej. Jak jeździć ekonomicznie samochodem? Mnie nie pytajcie.

Polecamy