Driftem przez cały Nurburgring

Ford Mustang driftem przez Nurburgring

Ford Mustang driftem przez Nurburgring (fot. Ford)

Trasę słynnego niemieckiego toru wyścigowego przebyła na przestrzeni lat trudna do chociażby przybliżonego oszacowania liczba kierowców, ale chyba nikt nie zrobił tego w takim stylu.

Położony w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat tor wyścigowy Nurburgring był areną wielu doniosłych wydarzeń związanych ze sportem motorowym. Tak stało się również pod koniec września 2018 roku, gdy amerykański kierowca Vaughn Gittin Jr. przejechał całą północną pętlę toru (o długości niemal 23 kilometrów). A czym jego wyczyn różnił się od wyczynów tysięcy innych kierowców? Ano tym, że Amerykanin cały czas jechał… bokiem!

 

Umięjetności w tym przypadku to jedno, ale amerykański kierowca nie przejechałby całego toru driftem, gdyby nie siedział w odpowiednim samochodzie. Do realizacji tego ambitnego celu wybrano odpowiednio zmodyfikowanego Forda Mustanga. Tuningiem zajęła się firma RTR - 5-litrowy silnik V8 został podręcony w taki sposób, że generował moc ponad 900 koni mechanicznych. Żeby było ciekawiej, podczas bicia rekordu ekipa Forda aż trzy razy musiała zmieniać opony w Mustangu, co dowodzi, jak trudne było to przedsięwzięcie. Nie wiadomo niestety, ile wyniósł łączny czas przejazdu, ale na najszybszych odcinkach samochód rozpędził się do aż 240 kilometrów na godzinę.

Jeśli ktoś z was chciałby powtórzyć ten wyczyn, to niestety mamy złą wiadomość - driftowanie na Nurburgringu jest zakazane, a dla Forda uczyniono wyjątek.

Zobacz także
  • Mój pierwszy raz: pedikiur Mój pierwszy raz: pedikiur
  • El Clasico w kinach Helios El Clasico w kinie
  • Najdłuższy most na świecie łączy Zhuhai, Makau i Hong Kong Najdłuższy most świata oficjalnie otwarty
Skomentuj:
Driftem przez cały Nurburgring
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy