Ile kosztuje najdroższy kluczyk samochodowy na świecie?

Firma Awain tworzy wyjątkowe kluczyki samochodowe. I choć w pierwszej chwili brzmi to totalnie niedorzecznie, to najdroższy z nich kosztuje więcej, niż nowy Rolls-Rolls Phantom prosto z salonu.

Większość ludzi bardzo bogatych z różnych względów nie chce wyróżniać się z tłumu i świecić innym po oczach swoim bogactwem, ale są wśród nich tacy, którzy szpanować lubią. I to właśnie do ludzi z tej drugiej grupy wydaje się kierować swoją ofertę fińska firma Awain, która działa w interesującej niszy – zajmuje się bowiem tworzeniem jedynych w swoim rodzaju kluczyków samochodowych. Ich cel to „tworzyć najbardziej niesamowite kluczyki do najbardziej niesamowitych samochodów na świecie”. I trzeba przyznać, że mają rozmach w jego realizacji.

Oferta Awain składa się z kluczyków w trzech wersjach: Quantum, Serenity i Phantom. Ceny najprzystępniejszej z nich (co nie znaczy, że przystępnej) zaczynają się od 49 tysięcy euro. Wydając taką kwotę otrzymamy pilota pokrytego 175 gramami złota, w których zatopiono diamenty o wadze 3,6 karata. Przedstawiciel linii Serenity kosztuje 80 tysięcy euro – posiada tyle samo złota, co Quantum, ale więcej diamentów (około 20 karatów).

Jest jeszcze wersja Phantom i w jej przypadku żarty się kończą. Każdy kluczyk z tej serii kosztuje 500 tysięcy euro. Tak, PIĘĆSET tysięcy! Szczęśliwy nabywca otrzymuje gadżet pokryty 18-karatowym złotem (identycznie jak w przypadku tańszych wariantów – jest go 175 gramów) oraz diamentami i innymi kamieniami szlachetnymi o łącznej wadze 34,5 karata. Wygląd centralnej części można wybrać samodzielnie – aby mieć pewność, że kluczyk jest jedyny w swoim rodzaju.

Awain nie planuje produkcji na masową skalę – każdy z wymienionych wariantów powstanie w zaledwie 20 egzemplarzach. Tylko czy w przypadku wersji Quantum i Serenity nie jest to zbyt optymistyczne założenie? Bo o to, że wszystkie sztuki Phantomów znajdą nabywców, można być raczej pewnym.

Więcej o: