Maserati Levante Trofeo oficjalnie zaprezentowane w Polsce

Pierwsza premiera w Polsce najnowszego SUV-a Maserati Levante Trofeo odbyła się nie tylko pod hasłem przewodnim Be The Storm, ale również klasyków. Oficjalna prezentacja miała miejsce 8 czerwca 2019 w restauracji i galerii samochodów wyjątkowych La Squadra. Premierze towarzyszyło również otwarcie sezonu letniego w La Squadra Ristorante.

Sercem Maserati Levante Trofeo jest wyprodukowany przez Ferrari, podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 3,8 litra, generujący moc 580 koni mechanicznych. Jednostka generuje 720 Nm momentu obrotowego i dzięki niej sprint od zera do setki zajmuje samochodowi niecałe 4 sekundy.

Podczas pierwszej oficjalnej premiery w Polsce – która odbyła się w jednym z najnowocześniejszych salonów Maserati w Europie (Maserati Pietrzak) – nowe Maserati Levante Trofeo można było podziwiać w kolorze Grigio Maratea. Zostało wykończone włóknem węglowym oraz podwójnymi otworami wentylacyjnymi na masce. We wnętrzu znalazły się sportowe siedzenia z tapicerką wykonaną ze skóry licowej „Pieno Flore” oraz rozbudowany system multimedialny. To najbardziej aerodynamiczny SUV, który wyróżnia włoski kunszt i rzemiosło. Pierwsze modele tego modelu trafią do sprzedaży już w trzecim kwartale tego roku.
Jednak premiera w Maserati Pietrzak to również prezentacja dwóch klasycznych modeli Maserati – 3500 GT w kolorze granatowym i 3500 GTI w kolorze czerwonym. Premiera zgromadziła wielu gości, którzy mogli również skosztować włoskich dań ze specjalnego menu Trofeo, które na tę okazję zostało przygotowanego przez restaurację La Squadra. Smak risotto z krewetkami i szparagami oraz bezy pavlova z kremem mascarpone dopełniło Proscecco V8, które nosi nazwę podobną do serca nowego Trofeo, czyli silnika z podwójnym turbodoładowaniem. Dla koneserów najlepszych sportowych samochodów oraz włoskich dań to wydarzenie było niemalże ucztą i pozycją obowiązkową na czerwcowy weekend.
 
Więcej o: