Tesla Cybertruck. Ogromna wpadka na prezentacji nowego samochodu

Elon Musk już od dawna twierdził, że pracuje nad własną wizją przedstawiciela najbardziej charakterystycznego dla Stanów Zjednoczonych segmentu aut, czyli pickupów. I trzeba mu przyznać, że gdy już zaprezentował swoje dzieło, to uczynił to ze sporym przytupem. Choć nie wszystko wyszło tak, jak zaplanował.

Po latach oczekiwania Amerykanie (bo tam w pierwszej kolejności będzie oferowany) doczekali się pickupa od Tesli. O samochodzie tym można powiedzieć wiele, ale z pewnością nie to, że jego wygląd jest nudny i zachowawczy. Cybertruck – bo tak oficjalnie nazywa się ten model – przypomina raczej najbardziej szalone modele koncepcyjne niż samochód gotowy do seryjnej produkcji.

Tesla Cybertruck - jak to wygląda?!

Elon Musk przedstawia Cybertruck - elektryczną ciężarówkę TesliElon Musk przedstawia Cybertruck - elektryczną ciężarówkę Tesli Fot. Ringo H.W. Chiu / AP

Podczas prezentacji Elon Musk twierdził, że zarówno drzwi, jak i szyby Cybertrucka są niezwykle odporne na uszkodzenia. I cóż, może i rzeczywiście tak jest, ale na pewno nie w przypadku prezentowanego egzemplarza. Gdy jeden z pomocników Elona rzucił metalową kulką w szybę, na tej pojawił się efektowny „pajączek”. Drugi rzut w szybę obok poskutkował identycznym rezultatem. Muskowi z pewnością nie było do śmiechu, ale całą sytuację skwitował stwierdzeniem, że przynajmniej kule nie przeszły na wylot.

Tesla CybertruckTesla Cybertruck fot. Tesla

Nie wiadomo niestety, jak wygląda wnętrze Cybertrucka, bo nie zostało zaprezentowane. Jeśli jednak będzie równie nowatorskie jak wygląd zewnętrzny, to będziemy mieć do czynienia z autem całościowo niecodziennym. Samochód ma być sześcioosobowy – w pierwszym rzędzie zmieściły się 3 fotele (jak w Multiplli!).

Tesla Cybertruck - osiągi

Mimo „pancernej” (a co za tym idzie – zapewne nielekkiej) karoserii Cybertruck ma być całkiem żwawym samochodem. Według zapowiedzi od zera do setki ma się rozpędzać w niecałe 3 sekundy. A co z zasięgiem? Cóż, ten jest zależny od wersji – tych są trzy. W najtańszym wariancie Cybertruck ma pokonywać do 402 kilometrów, w średnim – do 483 kilometrów, a w najdroższym – do 805 kilometrów. Tak duże różnice w zasięgu mają oczywiście odzwierciedlenie w cenach – te wynoszą odpowiednio 39 900, 49 900 i aż 69 900 dolarów.

Samochód ma trafić do sprzedaży w 2021 roku – poza wersją topową. Ta ma trafić do klientów rok później.

Więcej o: