Aston Martin stworzył luksusowy... helikopter

Co prawda nie sam, bo wspólnie z Airbusem, ale i tak warto przyjrzeć się finalnemu efektowi tej pracy.

Brytyjska marka znana głównie z dostarczania kolejnych samochodów Jamesowi Bondowi (dotyczy to także najnowszego filmu z agentem 007, czyli „No Time To Die”), od jakiegoś czasu eksperymentuje ze swoimi produktami. Niedawno Aston Martin nawiązał współpracę z firmą Brough Superior, która zaowocowała pierwszym motocyklem w historii marki. Teraz doszło do kooperacji z Airbusem, a oto jej efekt: luksusowy helikopter oznaczony jako ACH130.

ACH130 - helikopter od Astona Martina i Airbusa

Jak przystało na sprzęt z logiem Astona Martina, helikopter będzie służył zamożniejszej części populacji. Klienci, którzy zdecydują się na zakup ACH130 (niestety nie wiadomo, ile maszyna będzie kosztowała), będą mogli wybierać spośród czterech wersji designu – elementy zarówno w środku, jak i na zewnątrz helikoptera zostały zaprojektowane przez Astona Martina. Za techniczną stronę odpowiada Airbus. Wnętrze maszyny przywodzi na myśl luksusowy samochód. Fotele zostały wyłożone skórą, na której umieszczono logo brytyjskiej marki.

 
Posiadamy własny zestaw zasad projektowania samochodów, ale w ostatnich latach uczymy się, jak go stosować w innych obszarach, takich jak architektura, motocykle, a teraz także helikoptery.

– mówi Marek Reichman, wiceprezydent Astona Martina.

Więcej o: