Ford Fiesta Active Cup

Ford Fiesta Active Cup

Ford Fiesta Active Cup (Łukasz Nazdraczew)

Przed nami wielki finał Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu. Podczas puckich zawodów Ford Fiesta Active Cup, które odbędą się w dniach 12-15 sierpnia, zawodnicy zmierzą się m.in. w nowej konkurencji: Formula Kite Mixed. Po raz pierwszy w historii tej dyscypliny!

Zawody zostaną rozegrane w Pucku w porcie jachtowym na terenie MOKSiR-u, który po raz drugi w historii pucharu jest gospodarzem finałów, w aż czterech konkurencjach. Freestyle, Twin Tip Racing, Formuła Kite oraz debiutanckiej Formula Kite Mixed. Jest to zupełna nowość, w której w wyścigach wystartują pary damsko-męskie. Najprawdopodobniej w takiej właśnie formie będzie się odbywała rywalizacja na igrzyskach w Paryżu 2024. Będzie to wyzwanie dla organizatorów, a dla zawodników możliwość zdobycia doświadczenia przed zmaganiami w najważniejszej imprezie sportowej świata. Dodatkowo, przy sprzyjających warunkach wiatrowych, rozegrana zostanie również bardzo widowiskowa konkurencja – Freestyle Big Air.

W Pucku pojawi się cała czołówka polskiego kitesurfingu, a także kilku kitesurferów zza granicy. Na uczestników rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów: Forda (gościem zawodów będzie nowa Fiesta Active z 10 głośnikami B&O), GoPro, Duotone i Ion, a także zegarki z kolekcji Aztorin Sport. Do grona stałych sponsorów dołączyły również nowe firmy: Pitbull (producent odzieży sportowej i ulicznej) JumpCIty – Park Trampolin. Jeśli nie skaczesz zawodowo na kajcie, wpadnij poskakać na trampolinie, która pojawi się na terenie MOKSiR-u. Statuetki dla zwycięzców stworzyła firma SznurWiór, produkująca stylowe, drewniane dekoracje w stylu surferskim. Energii doda Red Bull, który zadba też o dobry muzyczny klimat na plaży. 

Jeśli warunki na to pozwolą, start zawodów każdego dnia o godz. 10:30. Więcej informacji: Fb/fordkitecup oraz na Fordcup.pl. Zapraszamy do śledzenia aktualności na stronie wydarzenia: Fb.com/events/214402995888669.

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Szybki rozwój i ogromny potencjał przewozów, które wykonuje Uber tłumaczy jego obłędną wycenę (66 mld dol). Uber jest firmą, której szalone tempo ekspansji wciąż pożera zyski.

Niezobowiązujące zajęcie dające niemały zarobek jest nie do pogardzenia w świecie, gdzie finansowy kryzys sprzed ośmiu lat do dziś odbija się czkawką. Uber doskonale wstrzelił się w swój czas. Nie mógł pojawić się wcześniej, bo nie było telefonów z dotykowymi ekranami. Dziś jego ekspansję (500 miast, 70 państw) napędzają rozmiłowani w smartfonach millenialsiAplikacja firmy przewozowej Uber Millenialsi - pokolenie pożyczania
  • Glacier Express przejeżdża przez słynny wiadukt Landwasser w kantonie Gryzonia, fot. Jia Li / shutterstock.com Najpiękniejsze trasy kolejowe świata [TOP 10]
  • Wilk z Wall Street Jak zmieniał się korporacyjny dress code?
Skomentuj:
Ford Fiesta Active Cup
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy