Ford Fiesta Active Cup: znamy mistrzów Polski w kitesurfingu

Zatoka Pucka ponownie stała się areną finałowych zmagań najlepszych kitesurferów w ramach finału Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. W dniach 12-15 sierpnia rozegrano ostatnie zawody sezonu w aż czterech konkurencjach.

Do rywalizacji przystąpiła niemal setka zawodników z kraju i z zagranicy. Przez cztery dni zmagań pogoda zmieniała się jak w kalejdoskopie – od szkwalistego wiatru, przez burzę, słońce, deszcze, po lekką bryzę. Tak różnorodna aura dodała konkursom dramaturgii, a emocje podsycał fakt, że w tym roku medale mistrzostw Polski mogli zdobyć również obcokrajowcy. Udało się rozegrać wszystkie zaplanowane konkurencje główne: Freestyle, Twin Tip Race i Formula Kite (tzw. hydroskrzydło) oraz, pierwszy raz na świecie, Formula Kite Mixed.

Zawodnicy kategorii Freestyle musieli czekać aż do ostatniego dnia zawodów na mocniejszy wiatr. W finałowym pojedynku Marek Rowiński pokonał Philipa Kervela z Aruby, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski. Wśród kobiet tytuł wywalczyła Katarzyna Lange, drugie miejsce przypadło Małgorzacie Kołacz, a trzecie – młodej Marcie Włodarczyk.

W Twin Tip Race po zaciętej rywalizacji tytuł mistrza przypadł po raz kolejny Maksowi Żakowskiemu – prawie wszystkie wyścigi ukończył jako pierwszy. Tuż za nim uplasował się Filip Nawój, który zwyciężył również w kategorii młodzików, trzeci natomiast był Jakub Wątorowski. Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Chodorska, po niej Nina Arcisz (mistrzyni wśród młodziczek) i Magdalena Woyciechowska.

Podczas widowiskowych wyścigów na hydroskrzydle (patrz zdjęcie), czyli w Formule Kite, rozegrano aż 11 biegów, w których najlepsi okazali się Maks Żakowski oraz Magdalena Woyciechowska. Magda wygrała również w kategorii młodziczek. Wicemistrzami zostali Igor Malenko z Ukrainy oraz Nina Arcisz. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Jurkowskiemu i Julii Damasiewicz.

Największa atrakcja czekała na zawodników oraz widownię – znów – 14 sierpnia.W Pucku po raz pierwszy na świecie rozegrano wyczekiwaną konkurencję – Formula Kite Mixed. To zupełna nowość: startują pary damsko-męskie. Taka forma wyścigu jest zapowiadana na igrzyska we Francji w 2024 r. Zgłosiło się osiem par. Najlepiej poradzili sobie Julia Damasiewicz z Jankiem Koszowskim; wygrali dwa z czterech wyścigów. Drugim duetem byli Magdalena Woyciechowska z Jakubem Jurkowskim, a trzecie miejsce wywalczyli Agnieszka Chodorska z Maksem Żakowskim.

Poniżej tytularny bohater zawodów. Fiesta Active jako wszechstronny crossover dla aktywnych świetnie wpisał się w klimat największych zawodów kitesurfingowych w Polsce. Odważną stylizacją z offroadowymi akcentami i pierwszorzędnymi właściwościami jezdnymi sprawdza się wszędzie tam, gdzie czeka przygoda. Oczywiście, również w mieście.

Ford Fiesta ActiveFord Fiesta Active Dominik KalamusZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Szybki rozwój i ogromny potencjał przewozów, które wykonuje Uber tłumaczy jego obłędną wycenę (66 mld dol). Uber jest firmą, której szalone tempo ekspansji wciąż pożera zyski.

Niezobowiązujące zajęcie dające niemały zarobek jest nie do pogardzenia w świecie, gdzie finansowy kryzys sprzed ośmiu lat do dziś odbija się czkawką. Uber doskonale wstrzelił się w swój czas. Nie mógł pojawić się wcześniej, bo nie było telefonów z dotykowymi ekranami. Dziś jego ekspansję (500 miast, 70 państw) napędzają rozmiłowani w smartfonach millenialsiAplikacja firmy przewozowej Uber Millenialsi - pokolenie pożyczania
  • Glacier Express przejeżdża przez słynny wiadukt Landwasser w kantonie Gryzonia, fot. Jia Li / shutterstock.com Najpiękniejsze trasy kolejowe świata [TOP 10]
  • Wilk z Wall Street Jak zmieniał się korporacyjny dress code?
Skomentuj:
Ford Fiesta Active Cup: znamy mistrzów Polski w kitesurfingu
Zaloguj się lub komentuj jako gość

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy