Najszybsza rowerzystka na świecie - prawie 300 km/h na dwóch kołach

Denise Mueller-Korenek bije rekord świata w osiągniętej prędkości na rowerze

Denise Mueller-Korenek bije rekord świata w osiągniętej prędkości na rowerze (fot. https://www.instagram.com/p/Bn3_S0xBM6i/)

Denise Mueller-Korenek może od teraz tytułować się najszybszą rowerzystką na świecie - podczas imprezy World Of Speed 2018, rozgrywanej na dnie słynnego, wyschniętego jeziora Bonneville, Amerykanka osiągnęła prędkość niemal 300 kilometrów na godzinę!

Jezioro Bonneville w stanie Utah od dawna przyciąga do siebie maniaków prędkości z całego świata. Ogromna, niemal idealnie płaska i twarda powierzchnia stwarza doskonałe warunki do bicia przeróżnych rekordów prędkości. Tak stało się również w tym roku podczas imprezy World Of Speed, kiedy to Denise Mueller-Korenek rozpędziła się do niemal 300 kilometrów na godzinę – pomiar wskazał dokładnie 295,9 km/h.

 

Oczywiście Amerykanka nie osiągnęła takiej prędkości tylko dzięki sile własnych mięśni. Jej rower został przyczepiony do dragstera, za kierownicą którego zasiadła Shea Holbrook – siedmiokrotna zwyciężczyni Pirelli World Challenge. Dzięki mocy pojazdu, wytworzonemu przez niego cieniowi aerodynamicznemu, a także odpowiednio zmodyfikowanemu na tę okazję rowerowi, Mueller-Korenek była w stanie osiągnąć wynik, który okazał się lepszy od poprzedniego rekordu o około 28 km/h (ustanowionego przez Freda Rompelberga w 1995 roku).

 

Co ciekawe, nie był to jedyny rekord tego typu, który został pobity w ostatnim czasie. Od kilku dni mianem najszybszego rowerzysty w Europie może się cieszyć niejaki Neil Campbell, który na jednośladzie przyczepionym do Porsche Cayenne Turbo rozpędził się do 240 kilometrów na godzinę. Imponujący wynik, ale do rezultatu Denise Mueller-Korenek nieco zabrakło.

 

ZOBACZ WIDEO

Zobacz także
  • Jeff Koons - Królik "Królik" za 91,1 milionów dolarów. Koons wraca na tron
  • Co zamiast tabletki? O tym, jak się podniecać skutecznie Co zamiast tabletki? O tym, jak się podniecać skutecznie
  • Nikt nie dotarł na wesele? A zaproszenia kiedy wysłałeś? Do kiedy wysyłać zaproszenia na ślub i wesele?

Polecamy