Kubica odchodzi z Williamsa. Orlen wycofuje się ze sponsorowania zespołu

Niedługo trwała przygoda Roberta Kubicy z Williamsem. Polski kierowca po bieżącym sezonie odejdzie z zespołu, a PKN Orlen przestanie być jego partnerem sponsorskim.

Jak informują dziennikarze zajmujący się Formułą 1, Robert Kubica niebawem ogłosi swoje rozstanie z teamem Williamsa. Powód? Niedostateczna jakość bolidów przygotowanych przez brytyjski zespół, która uniemożliwia nawiązanie rywalizacji z nawet najsłabszymi pojazdami konkurencji. W czternastu wyścigach bieżącego sezonu Polakowi udało się zdobyć zaledwie jeden punkt, a jego koledze z ekipy George’owi Russellowi – ani jednego. Kubica i Russell zajmują odpowiednio przedostatnie i ostatnie miejsce w klasyfikacji kierowców obecnego sezonu.

Razem z Kubicą z Williamsa wycofuje się Orlen. Polska firma jest związana z brytyjskim teamem dwuletnią umową opiewającą na około 40 milionów złotych na rok, ale zawarte w niej zapisy mają umożliwiać przedterminowe rozwiązanie. W przyszłym sezonie nie zobaczymy już logotypu Orlenu na bolidach, a także strojach kierowców, mechaników i innych zatrudnionych w zespole.

Odejście Polaka z Williamsa nie oznacza jednak końca współpracy z samym Orlenem, z której obie strony wydają się być zadowolone. Trudno w tym momencie wyrokować, czy w przyszłym sezonie zobaczymy Polaka w najbardziej prestiżowej rywalizacji kierowców na świecie. Pojawiły się spekulacje, że Kubica może trafić do Haasa, ale wątpliwości szybko zostały rozwiane – parę w tym teamie w przyszłym sezonie mają stanowić Romain Grosjean i Kevin Magnussen. Prezes Orlenu Daniel Obajtek powiedział, że firma nadal planuje promować się w Formule 1, zatem miejsce dla Roberta powinno się znaleźć.

Więcej o: