Rekordowo długie połączenie lotnicze - jego pokonanie zajmuje aż 19 godzin

Singapore Airlines

Singapore Airlines (Fot: Damien Aiello / Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International)

Od 11 października podróżujący samolotami mogą wybrać się w rekordową długą podróż. Pokonanie w powietrzu trasy z Singapuru do Nowego Jorku trwa aż 19 godzin.

Jak dotąd obługą najdłuższych połączeń lotniczych mogły pochwalić się linie, w których ofercie znajdowały się loty z i do krajów arabskich. 14 536 kilometrów – taką trasę bez międzylądowania pokonywał samolot lecący ze stolicy Kataru Ad-Dauhy do Auckland w Nowej Zelandii, a krótszy o zaledwie 335 kilometrów dystans dzieli nowozelandzkie miasto z Dubajem.

W rankingu najdłuższych lotów doszło jednak do przetasowania na pozycji lidera, a to wszystko za sprawą nowej oferty linii lotniczych Singapore Airlines. Od 11 października jej klienci mogą kupić bilety na bezpośredni lot z Singapuru do Nowego Jorku. Oba miasta dzieli dystans 15 354 kilometrów, a pokonanie go drogą lotniczą zajmuje niemal 19 godzin. Tę wyjątkowo długą trasę obsługują Airbusy o oznaczeniu A350-900 ULR – rozwinięcie trzech ostatnich liter to „Ultra Long Range”. Maszyny zostały od podstaw zaprojektowane do pokonywania takich tras i są wyposażone w szereg udogodnień dla pasażerów – mają wysoki sufit, większe okna, system przyciemnienia kabiny ułatwiający zasypianie, a także zapewnia niski poziom hałasu.

Samoloty startują z singapurskiego lotniska Changi i lądują na nowojorskim Newark. Cena biletu w jedną stronę w klasie ekonomicznej premium wynosi około 8000 złotych.

Zobacz także
  • Jacek Braciak. W roli głównej. WYWIAD. Jacek Braciak: To nieprawda, że wszystko można zagrać
  • 6 pytań, które musisz sobie zadać, zanim zmienisz pracę 6 pytań, które musisz sobie zadać, zanim zmienisz pracę
  • Jack Ma - założyciel Alibaby Nie rzucaj roboty (zbyt szybko)

Polecamy